Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Встали мы плечом к плечу…

Музей истории и культуры евреев Беларуси, Национальный архив Республики Беларусь, Республиканский фонд «Холокост» в издательстве «Асобны Дах» (г. Минск, 2005) издали книгу «Встали мы плечом к плечу… Евреи в партизанском движении Белоруссии. 1941-1944 гг.». Составитель книги директор Музея, кандидат исторических наук И.Герасимова, рецензент кандидат исторических наук Е.Барановский. В книге собраны тысячи фамилий партизан-евреев. Кроме того в ней присутствуют интересные документы времен Второй мировой войны (в нынешней Белоруси пишут «Великая Отечественная»), а именно – документы об антисемитизме в партизанских отрядах и среди тогдашних белорусов. Несмотря на бросающиеся в глаза советские штампы в книге и советский упор на вопросы «героического сопротивления», коего до сих пор «требуют» от еврейского гражданского населения, некоторые слои общества СНГ, книга оставляет приятное впечатление. Она отлично оформлена, в ней встречаются обороты о «Второй мировой войне», она приводит факты расстрелов немцами ксендзов за попытки оказать евреям помощь. Нужно отметить, что, зная положение дел в Белоруси, мы можем только отметить мужество издателей и составителя, которые все-таки смогли показать разные стороны истории Холокоста. Тираж в 500 экземпляров и отсутствие указания на средства, за которые была издана книга, позволяют нам предполагать, что на этот раз обошлось без участия вездесущего президента Беларуси. Мы благодарны нашим коллегам за введение новых фактов и документов в научный оборот.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top