Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Війна росії проти України і пам'ять про Другу світову війну

insidethegates8-9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війні в Європі. Цього року про катастрофу Другої світової війни ми будемо згадувати в умовах повномасштабної військової агресії рф проти України.

 Як ніколи раніше нам буде важко говорити з дітьми про ті часи і події. Ми вже ніколи не зможемо говорити лише про Другу світову війну, не проводячи паралелі з сучасними трагічними подіями. У кожного з нас своя історія, свої спогади, свій біль та спільна мета і мрія

Ми вирішили зробили декілька корисних посилань для Вас, які, сподіваємося, допоможуть у підготовці занять до пам'ятних днів.

Інформаційно-педагогічний бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (69),січень–березень, 2022 р. Тут Ви знайдете матеріали (інтерв’ю, виступи, відкриті лекції, відеоматеріали, аналітичні статті тощо), що з’явились у публічному просторі після початку повномасштабного вторгнення РФ у вільну й незалежну Україну.

Бюлетень можна завантажити на сайті УЦВІГ за посиланням:

https://www.holocaust.kiev.ua/News/details/bul1_69_2022_news

Інтерактивний путівник «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». У розділі "дати" є готові тематичні матеріали для вчителів.

Важливо, що посібником зручно користуватися під час дистанційного навчання.

Ознайомитися з заняттями можна за посиланням: http://memory.kby.kiev.ua/

Запис презентації українського перекладу книги "Війни Клари"

https://www.youtube.com/watch?v=VRV6604lAqw&t=7s

Запис презентації українського перекладу книги "Фурій Гітлера"

https://www.youtube.com/watch?v=Iqv6gz8AL10&t=31s

Запис вебінару "Кожному своє? Інклюзивна пам'ять про жертви Бабиного Яру" https://www.youtube.com/watch?v=di8qFbNGCJI&t=66s

Запис вебінару "Пам'ять про "бабини яри" України"

https://www.youtube.com/watch?v=U6Jggxh8z20&t=10s

У коментарях Ви можете ділитися своїми думками з приводу відзначення пам'ятних дат цього року. Будемо раді почути Вас.

Дякуємо, що тримаєте освітній фронт! Разом до перемоги! Бережіть себе!

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top