Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського

17-19 травня 2019 року в Києві відбувся ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського!

Цього року на участь в конкурсі було подано 56 дослідницьких та творчих робіт, з них 34 роботи рецензентами були рекомендовані до участі у фінальній частині. 

Протягом трьох днів конкурсантки та конкурсанти, їхні наукові керівники, члени журі та організатори слухали виступи учасників, брали участь у різноманітних заняттях, дивились художні та документальні фільми, присвячені трагічним та складним подіям ХХ століття.
Вітаємо всіх переможців та їхніх наукових керівників!

Фотогалерея

 Переможці Конкурсу

В секції дослідницьких робіт:
Перше місце- Ткачук Юлія "Рятівники євреїв Чернівців під час Голокосту", наукова керівниця Герасим Наталя (Чернівці);
Друге місце - Зоураб Катерина "Авторська екскурсія «Полтава. Голокост. Місця пам’яті», наукова керівниця Москаленко О. (Полтава); 
Друге місце - Негода Ігор та Корівник Марія "Особлива мішень для нацистів (відеоробота)", наукові керівники Гедз В., Ашенко А., Мельник Т., Ковалінська М.(Макарів);
Третє місце - Глухова Єва "Діна Пронічева: доля країни через долю людини", наукова керівниця Фрідман Ірина (Київ);
Третє місце - Нечепуренко Артем "Проблеми збереження історичної пам'яті про пораймос в Україні", наукові керівниці Барабаш Н.О. і Капильцова В.І. (Кривий ріг)

В секції творчих робіт:
Перше місце - Панасенко Ольга "Діти Голокосту", наукова керівниця Фузік Л. (Київ);
Друге місце - Лазарук Марина "Серія робіт 1. Закатована. 2. Розстріл. 3. 31 марта. Охранники концлагеря Берген-Бельзел…трупы узниц. 4. 1 апреля 9:16. Газовая камера", наукова керівниця Заліва Т. (Київ);
Друге місце - Семеній Маргарита "Експресивно забарвлена лексика в поетичній збірці «Бабин Яр. Голосами» Маріанни Кіяновської", наукова керівниця Шевчук Валентина (Хорошівка, Житомирська обл); 
Третє місце - Ковальчук Яна Серія малюнків «Історія однієї родини», наукова керівниця Кулішова О. (Острожець, Рівненської області); 
Третє місце - Правоторова Анастасія "Серія малюнків у техніці «комп’ютерна графіка» на тему: «Історія – життя пам’яті», наукова керівниця Антіпова С.(Кам'янське)

Конкурс відбувається за підтримки Ассоциация еврейских организаций и общин (Ваад) Украины и Посольства Держави Ізраїль в Україні.

Фото: Валентина Шевчук, Віталій Гедзь

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top