Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

insidethegates2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

Сьогодні російсько-українська війна – найактуальніша і найболючіша проблема для нашої держави. До подій в Україні прикута увага всього цивілізованого суспільства. Сьогодні росія руйнує систему міжнародних відносин після Другої світової війни, підриває міжнародний мир і безпеку, розв’язавши проти суверенної держави найбільшу континентальну війну в Європі з часів Другої світової війни. Зараз, як і вісімдесят років тому, Україна б’ється проти тоталітаризму; б’ється за майбутнє – і своє, і всієї Європи, і всього цивілізованого світу.

Із розгортанням повномасштабної агресії росії проти України всі відчули, що пам’ять про злочини та досвід Другої світової війни відображається через сучасні події. Студенти вже знали тлумачення слів «геноцид», «фільтраційний табір», «гауляйтер», «гетто» із занять історії, коли вивчали тоталітарні ідеології ХХ ст. Та найгірше, що усі вони вже чули ці слова в аспекті сьогодення, вони зіштовхнулися з ними у ХХІ ст.

Аналізуючи відгуки присутніх під час публічної лекції, можемо констатувати, що зустріч з Анатолієм Подольським була не даремною, адже кожен отримав нові історичні знання, задоволення від емоційного викладу матеріалу та бажання продовжити співпрацю з істориком.

Інформація та фотогалерея

Юлія Руденко, к.і.н., доцент

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top