Пост-проєктна зустріч учасників "Музеї: Переосмислення"
Наприкінці 2023 року УЦВІГ, за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, завершив проєкт "Музеї: Переосмислення". Він був спрямований на підтримку локальних українських музейних та культурних закладів, заохочення їхнього мережування та комунікації між собою й зібрав надзвичайно мотивованих учасниць та учасників з 16 культурних закладів з усієї країни.
Спільно ми шукали шляхи, аби сприяти культурним установам переосмислити або створити власні експозиції чи культурні заходи щодо висвітлення історії Голокосту та Другої світової війни в умовах повномасштабної війни росії проти України. Й це нам вдалося.
За кілька місяців після офіційного завершення проєкту ми вирішили зібрати онлайн учасниць та учасників ще раз, аби поділитися своїми здобутками, оцінити вплив проєкту на власні заклади та їхніх відвідувачів, поговорити про майбутні плани та нові ідеї, що виникли внаслідок участі в проєкті, продумати нові шляхи співпраці та взаємодопомоги.
Варто сказати, що через певний час після завершення проєкту учасниці та учасники високо оцінили отримані можливості. Попри стислі строки й дуже інтенсивну роботу, проєкт, за словами колег, поклав початок тривалому шляху змін у їхніх культурних установах: за однією ідеєю виникли інші, викристалізувалися наступні кроки, вдалося апробувати нові підходи до формування експозицій, залучити нових відвідувачів та навіть співавторів екскурсій, втілити нові формати зв’язку з аудиторією. Проєкт лишив по собі «тверді» результати та численні перспективи. Головне, що внаслідок активної співпраці та взаємних відвідань вдалося побудувати тісний колектив та започаткувати традиції взаємопідтримки, котрі триватимуть і надалі.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
20-ї річниця створення Меморіалу та Музею на місці колишнього нацистського табору смерті у м. Белжець.
15 липня 2024 року на теренах колишнього нацистського табору смерті у Белжеці (Польща) відбулась урочиста церемонія вшанування пам’яті жертв, що були вбиті в роки Другої світової війни. Церемонія була присвячена 20-й річниці створення Меморіалу та Музею на цьому місці.
[Докладніше] -
УЦВІГ відкриває нову рубрику в соціальній мережі
Український центр вивчення історії Голокосту на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook відкриває нову рубрику #ІсторіяФото і перше, що маємо на меті, це поділитися спогадом з науково-освітнього семінару ім. Роберта Кувалека, що відбувся восени минулого року.
[Докладніше] -
Міжнародний науковий семінар для освітян у Любліні (Польща)
16.06-21.06 2024 р. у м. Люблін та його регіоні (Республіка Польща), проходив міжнародний семінар “Unveiling “Aktion Reinhardt”: A Multi-Perspective Exploration”, на якому Український центр вивчення історії Голокосту представили Анастасія Міхєєва та Леся Юрчишин.
[Докладніше] -
Науково-методичний семінар для освітян у Львові
15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.
[Докладніше]