Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Виставка (Не)дитячі історії у Львові

insidethegatesЗ 22 листопада по кінець грудня виставка (Не)дитячі історії експонувалася у Львові, у ВСП "Львівський поліграфічний фаховий коледж УАД", її прийняли пані Оксана Гривняк та її учениці-гіди.

За цей час студентки-гіди провели 6 екскурсій для студентів І-ІІ курсу (вік 15-17 років). Загалом виставку відвідало близько 140 підлітків. Присутніми під час екскурсій виставкою спільно із студентськими групами були 5 викладачів коледжу.
Однією з особливостей виставки у Львові було те, що екскурсії тривали 80 хв, на противагу «шкільним» 30-60 хв. При цьому, як каже пані Оксана:
«Двічі екскурсія затягнулася довше визначеного часу через бажання відвідувачів поділитися власними історіями і роздумами.» – і далі – «… Приємно здивували студенти групи, які наступного дня після відвідин виставки продовжували говорити про упередження в сучасному світі. … Цікавою стала незапланована участь в екскурсії випускниці коледжу, яка спочатку фотографувала події, а потім долучилася до обговорення та поділилася своїм досвідом біженства, зокрема стереотипами, які сформувалися в Польщі щодо українців, та стереотипами, які сформувалися щодо біженців в Україні. 
Виставка є чудовою платформою для обговорення тем упереджень, стереотипів, пропаганди, які залишаються актуальними в сучасному світі. Екскурсії виставкою завжди мають ефект несподіванки, бо важко спрогнозувати реакції відвідувачів. Гідам слід бути готовими до різного роду реакції, в тому числі і байдужості, з боку відвідувачів.»

А самі гіди поділилися такими враженнями:
«Дякую організаторам виставки «(НЕ) ДИТЯЧІ ІСТОРІЇ» за чудову можливість спробувати себе в ролі гіда. Бути гідом виставки – це щось абсолютно нове для мене. Я не сильно переживала, проте була невпевнена, що зможу контролювати ситуацію. Виявилось, що більшість переживань – це всього лиш перебільшення. Усе набагато простіше, а ніж здається. Я отримала нові знання та досвід виступів на публіку. Для мене цей досвід був дуже цінним. … Обов’язково дайте відповіді на власні запитання. Адже не завжди відвідувачі готові відповідати, а ви своєю відповіддю зможете їх підштовхнути на хорошу думку.» (Оксана, гід)
«Спершу я думала, чи зможу гарно проявити себе, … чи впораюся з цим «викликом». Але все сталося якнайкраще. Протягом екскурсії слухачі поступово почали відкриватися. Ми … багато спілкувалися, слухали думки та історії одне одного і дізнавалися щось нове разом.» (Ольга, гід)

Нагадаємо, що проєкт і виставка «(Не)дитячі історії» створені Українським центром вивчення історії Голокосту за співпраці з транснаціональним проєктом «Вчимося пам’ятати» єврейської громади Дюссельдорфа.  

Останні Новини

 • Виставка "Коротка історія насильства"

  З 14 лютого по 31 березня 2024 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї буде експонуватися виставка "Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині" У виставці “Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині” оповідається про події 1939–1945 років на території теперішніх Волинської, Рівненської та півночі Тернопільської областей та про те, як екстремальне насильство часів Другої світової війни вплинуло на мешканців регіону.

  [Докладніше]
 • Доповіді круглого столу до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у відкритому доступі

  На YouTube каналі Українського центру вивчення історії Голокосту вже розміщені відеозаписи XVII щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України», який був проведений 26 січня 2023 року до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

  [Докладніше]
 • Виставка “(Не)Дитячі історії” в Іллінцях

  Наприкінці січня - на початку лютого 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» приймала в себе Вінниччина. За ініціативою нашої колеги з Бабинського ліцею п. Оксани Карпини виставка відкрилася в Центрі активності громадян Іллінецької ТГ. Учениці п. Оксани стали ведучими виставки, а працівники Центру активності забезпечили анонсування, прийом відвідувачів та бездоганний логістичний супровід.

  [Докладніше]
 • До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

  Голокост в Україні, як нацистський тотальний геноцид щодо українських євреїв вплинув на етнічне розмаїття країни? Як сьогодні писати історію злочину? Виступ на Радіо культура в програмі «Час інтервью» керівника Українського цетру вивчення історії Голокост у Анатолія Подольського

  [Докладніше]
 • Виставка "(Не)Дитячі історії" на Вінниччині

  Пересувна виставка "(Не)Дитячі історії"  відкрилась наприкінці січня 2024 року у м. Іллінцях, що на Вінничині. Під час презентації виставки учні Бабинського ліцею виступили в ролі гідів. Організатором заходу є вчителька історії Оксана Василівна Карпина.

  [Докладніше]
Дивитися всі
Top