Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Науково-методичний семінар для освітян у Львові

insidethegates15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

Семінар став можливим завдяки франко-українському співробітництву між Меморіалом Шоа (Париж) та УЦВІГом (Київ). Власне, обидві організації розробляли програму заходу, а французькі колеги погодилися приїхати на зустріч з українськими вчителями та іншими лекторами-науковцями «вживу». 

Серед учасниць та учасників семінару також бути освітяни, що доїхали з Одеської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернігівської, Вінницької областей власним коштом. Таке розмаїття учасниць і учасників та їхнього досвіду лише додало запланованим обговоренням глибини та продуктивності.

Власне, крім обговорень, що стосувалися історії, кваліфікації злочинів проти людяності, міжлюдським взаєминам в умовах геноциду, багато часу було присвячено й педагогічним викликам – як говорити про тему Голокосту та геноциду саме зараз, в умовах повномасштабного вторгнення та масових злочинів російських окупантів на українських теренах.

Серед доповідачів також варто виокремити представників Центру міської історії м. Львова й Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», котрі представили освітянам свої тематичні проєкти й практичні інструменти.

[Фотогалерея]

Останні Новини

Дивитися всі
Top