Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Презентація альбому «Люба моя Еллі!..: Світлини, листи та повідомлення з окупованого Іванкова (1942–1943 рр.)»

У книзі опублікована колекція листів і світлин Йоганна Бьоше, який у 1942-1943 рр. був референтом керівника з сільськогосподарських справ в Іванківському ґебітскомісаріаті. Ці матеріали містять замальовки про життя німецьких чиновників нижчої ланки на завойованих східних територіях, їх щоденні турботи та святкові події. Вони представляють собою погляд «пересічного німця» на окуповану Україну. У своїх посланнях до родичів, окрім особистих мотивів, Йоганн Бьоше із зацікавленням, у деталях описував життя мешканців поліського селища Іванкова та міст Києва, Рівного, Бердичева, Житомира, де йому довелося побувати під час службових відряджень. Загалом колекція нараховує понад 300 листів і 150 фотографій. 

[Завантажити флаєр (DOCX)]

[Завантажити флаєр (PDF)]

Останні Новини

 • Коли залишається лише пам’ять. Життя та загибель єврейської громади Дружківки

  Коли залишається лише пам’ять. Життя та загибель єврейської громади Дружківки / Наталія Дерев’янко. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 144 с.

  [Докладніше]
 • Виставка "(Не)Дитячі історії" у Львові

  Протягом другої половини листопада-початку грудня 2023 року виставка УЦВІГу «(Не) дитячі історії» відкрита для екскурсій у Львові, в поліграфічному коледжі. Студентки Львівського поліграфічного фахового коледжу УАД вже провели свої перші екскурсії, заняття та рефлексії. Триває знайомство з історіями дітей та молодих людей (євреїв, ромів та українців), які проживали переважно на окупованих теренах України під час Другої світової війни, історіями сучасних підлітків та молодих людей.

  [Докладніше]
 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top