Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Автономні історії та дослідження історії Голокосту Тель-Авівський Університет і Університет Бар-Ілан

Організатори:
Wiener Library (Sourasky Central Library), Tel Aviv University 
Kantor Center for the Study of Contemporary European Jewry, Tel Aviv University
Minerva Institute for German History, Tel Aviv University 
The Arnold and Leona Finkler Institute of Holocaust Research, Bar-Ilan University
Friedrich-Ebert-Stiftung, Israel
За останні 60 років дослідження теми Голокосту розвивалось у двох різних напрямах: вивчення злочинців, з однієї сторони, та досвід жертв і їх рефлексії - з іншої.
По завершенню Другої світової війни історіографія нацистського режиму, і зокрема його "машини знищення", як сказав Рауль Гільберг, пройшла декілька етапів історичної полеміки, що стосувалась ряду складних теоретичних проблем та їх інтерпретації. Ці проблеми коливались від пошуку концептуальних моделей, таких як тоталітаризм, крізь дискусії істориків (Historikerstreit), до більш сучасних дебатів відносно питань впливу економічних та демографічних чинників пов'язаних з ідеологією, що розглядали злочинців, як "звичайних людей" або "добровільних виконавців". Також вони досліджували злочини Вермахту на Сході. 

[Положення про Конкурс]

 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top