Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Автономні історії та дослідження історії Голокосту Тель-Авівський Університет і Університет Бар-Ілан

Організатори:
Wiener Library (Sourasky Central Library), Tel Aviv University 
Kantor Center for the Study of Contemporary European Jewry, Tel Aviv University
Minerva Institute for German History, Tel Aviv University 
The Arnold and Leona Finkler Institute of Holocaust Research, Bar-Ilan University
Friedrich-Ebert-Stiftung, Israel
За останні 60 років дослідження теми Голокосту розвивалось у двох різних напрямах: вивчення злочинців, з однієї сторони, та досвід жертв і їх рефлексії - з іншої.
По завершенню Другої світової війни історіографія нацистського режиму, і зокрема його "машини знищення", як сказав Рауль Гільберг, пройшла декілька етапів історичної полеміки, що стосувалась ряду складних теоретичних проблем та їх інтерпретації. Ці проблеми коливались від пошуку концептуальних моделей, таких як тоталітаризм, крізь дискусії істориків (Historikerstreit), до більш сучасних дебатів відносно питань впливу економічних та демографічних чинників пов'язаних з ідеологією, що розглядали злочинців, як "звичайних людей" або "добровільних виконавців". Також вони досліджували злочини Вермахту на Сході. 

[Положення про Конкурс]

 

Останні Новини

  • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

    25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

    [Докладніше]
  • Новини виставки (Не)дитячі історії

    Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

    [Докладніше]
  • Острожець: життя та загибель єврейської громади

    Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

    [Докладніше]
  • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

    17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

    [Докладніше]
  • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

    Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top