Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Бабин Яр: рефлексія» Виставка студентських робіт

insidethegatesЗ 26 вересня по 3 жовтня 2023 року на базі ВСП «Київський коледж комп’ютерних технологій та економіки НАУ проходила виставка студентських робіт, присвячена роковинам трагедії Бабиного Яру «Бабин Яр: рефлексія»
Підтримку у відкритті виставки у ВСП «КФКТЕ НАУ» надав Український центр вивчення історії Голокосту.

29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них були київські євреї, а також роми, червоноармійці, комуністи, підпільники ОУН, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового вбивства людей.

Урочисте відкриття виставки відбулось 26 вересня 2023 року. В заході взяли участь викладачі та студенти ВСП «КФКТЕ НАУ» та ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій», а також за безпосередньої участі кандидата історичних наук, директора УЦВІГ Анатолія Подольського.

В своїй промові Анатолій Юхимович згадав історичні події вересня 1941 року в Києві, розповів про розстріли цивільного населення в Бабиному Яру до 1943 року, цинічне ставлення радянської влади до події (зокрема, приховування правди від людей та заборону вшановувати пам’ять розстріляних) та висловив слова вдячності сучасному молодому поколінню, яке вміє співпереживати та співчувати загиблим людям, яких ніколи не знали.

На відкритті виставки також виступили студенти, які розповіли про свої емоції та переживання під час підготовки робіт, зокрема, студенти ВСП «КФКТЕ НАУ» Ковтун Павло, Тропотяга Олександра, Старовецька Рєгіна та студенти ВСП «КФК МРФТТ ДУІТ» Деревлюк Дар’я, Осадча Каріна та Макаров Михайло.

Свої творчі роботи на виставці представили студенти ВСП «Київський фаховий коледж комп'ютерних технологій та економіки НАУ»:
Якименко Іван
Кочетова Діана Кириченко Крістіна
Потебний Ростислав
Старовецька Рєгіна
Карнаухов Максим
Миронова Діана
Петрик Анастасія
Валько Даша,
Тропотяга Олександра
Ласкава Єлизавета
Ковтун Павло
Деркач Нікіта
Сомов Микола,
Пліско Іван
Кирпач Анна
Юрченко Анастасія
Мязіна Валерія
Рубан Катерина
Зуєва Маргарита
Новосельський Михайло
Романовський Дмитро.

До виставки долучилися студенти Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства:

Гайщук Олександра
Микола Булах
Надія Ковалевич
Пивоваренко Вероніка
Вікторія Ярмощук
Кременецька Марго
Левченко Анастасія
Логвиненко Андрій.
Керівник – Тетяна Гаврик, голова комісії соціально-гуманітарних дисциплін.

Також на виставці представлені роботи студентів ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій». Свою творчість продемонстрували:

Деревлюк Дар’я
Осадча Каріна та Макаров Михайло.
Керівник – Юлія Давидова, викладач суспільно-правових дисциплін.

Координатор виставки: Оксана Бачиш,
викладач суспільних дисциплін ВСП «КФКТЕ НАУ».

Фотогалерея

1.Відкриття виставки

2. Студентські роботи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останні Новини

 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
 • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

  17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

  [Докладніше]
 • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

  Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top