Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Бахмут – обличчя геноциду 1942/2022» Виставка НІМЗ «Бабин Яр»

insidethegates1 серпня, у річницю початку битви за Бахмут, у Києві відкриється виставка «Бахмут – обличчя геноциду 1942/2022». Вбивство 3000 цивільних, більшість з яких була євреями, у січні 1942 року та знищення Бахмуту росіянами, яке триває понад рік у наш час, – два злочини, вчинені однаковими тоталітарними нацистськими режимами.

На виставці представлені:

 • – спогади свідків подій 1941-43 рр. та архіви Бахмутського краєзнавчого музею;
 • – відео та арт-інсталяції Михайла Алексеєнка;
 • – документальні фото Бахмута 2022-23 рр. Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка;
 • – роботи Клеменса фон Ведемеєра

Організатори НІМЗ «Бабин Яр», Бахмутський краєзнавчий музей, Українська асоціація
професійних фотографів.
Початок 1 серпня:
12.30 – запрошуємо ЗМІ
14.00 – відкриття експозиції
Виставковий центр «Жива пам'ять», Бабин Яр, вул. Юрія Іллєнка, 48б.

Докладно про виставку

Останні Новини

 • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

  15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

  [Докладніше]
 • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

  12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

  [Докладніше]
 • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

  В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

  [Докладніше]
 • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

  У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

  [Докладніше]
 • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

  18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top