Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Бахмут – обличчя геноциду 1942/2022» Виставка НІМЗ «Бабин Яр»

 

insidethegates1 серпня, у річницю початку битви за Бахмут, у Києві відкриється виставка «Бахмут – обличчя геноциду 1942/2022». Вбивство 3000 цивільних, більшість з яких була євреями, у січні 1942 року та знищення Бахмуту росіянами, яке триває понад рік у наш час, – два злочини, вчинені однаковими тоталітарними нацистськими режимами.

На виставці представлені:

 • – спогади свідків подій 1941-43 рр. та архіви Бахмутського краєзнавчого музею;
 • – відео та арт-інсталяції Михайла Алексеєнка;
 • – документальні фото Бахмута 2022-23 рр. Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка;
 • – роботи Клеменса фон Ведемеєра

Організатори НІМЗ «Бабин Яр», Бахмутський краєзнавчий музей, Українська асоціація
професійних фотографів.
Початок 1 серпня:
12.30 – запрошуємо ЗМІ
14.00 – відкриття експозиції
Виставковий центр «Жива пам'ять», Бабин Яр, вул. Юрія Іллєнка, 48б.

Докладно про виставку

 

Останні Новини

 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
 • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

  17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

  [Докладніше]
 • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

  Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top