Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Bartov, Omer. Erased: vanishing traces of Jewish Galicia in present-day Ukraine. - Princeton: Princeton University Press, 2007. - XVII, 232 p.

В книге "Стерто: исчезновение следов еврейской Галиции в сегодняшней Украине" профессор Омер Бартов описывает стремительно исчезающие остатки присутствия в Западной Украине евреев, которые были захвачены и убиты нацистами порой с помощью местного населения. Начавшись как глубоко личная хроника Холокоста с родного города его матери - Бучача, книга перерастает в исторический экскурс по всему региону. В итоге эти острые путевые заметки открывают читателю картину полного исчезновения евреев и их вытеснения из сферы общественной памяти, что автор трактует как вопиющий акт намеренного забвения, предпринятый в угоду агрессивному украинскому национализму. Ведущий специалист в области истории Холокоста, Бартов привлекает внимание читателя к судьбоносным событиям начального периода войны, увязывая их со сложными межэтническими взаимоотношениями и конфликтами, существовавшими на протяжении столетий. Посетив двадцать городов Украины, он восстанавливает историю живших здесь некогда еврейских и польских общин и прослеживает то, что осталось от них после их беспощадного и полного уничтожения. Автор находит превращенные в рынки еврейские кладбища, используемые в качестве мусорных свалок синагоги, и ничем не обозначенные места массовых захоронений. Он приводит свидетелей к спешно возведенным после обретения Украиной независимости памятникам - памятникам, возведенным тем национальным лидерам, которые сотрудничали с нацистами в убийстве евреев. Он обнаруживает, что в новой независимой Украине прошлое реконструируется за счет подавления памяти жертв прошлого. 
Омер Бартов - почетный профессор истории Европы в университете Браун. Он является автором нескольких книг, среди которых "Убийцы следи нас: Холокост, индустриальное истребление и повествование об этом", "Гитлеровская армия: солдаты, нацисты и война в Третьем рейхе", "Восточный фронт, 1941-1945: немецкая армия и варваризация военных действий", "В зеркале разрушения: война, геноцид и современная идентичность" и др.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top