Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Семінар-презентація з платформи протидї дискримінації «Stories that Move» в Черкасах

В Першій міські гімназії міста Черкаси 12-13 грудня 2019 року відбувся семінар-презентація платформи з протидії дискримінації «Stories that Move» https://cutt.ly/Pe6wY3r. Протягом двох днів вчителі, заступники міста та три учня Першої міської гімназії опановували освітню-платформу, дізнавались про її педагогічні та методологічні підходи.

Окремі заняття про видиме мислення та створення безпечного простору проводили Анна Ленчовська з Освітній центр "Простір толерантності" та Віталій Бобров. А ще обговорювали питання про дискримінацію та її присутність в історичному контексті та в сучасному суспільстві. Про зловживання історією через медіа та засоби пропаганди розповідав Анатолій Подольський.
Вчителі, учасники та учасниці семінару, вже після перших годин роботи із платформою ділились своїми позитивними враженнями та планами де в навчальному процесі вони можуть застосовувати її. А ще пропонуємо вам почути враження від семінару та платформи учнів та учениці Першої міської гімназії в Черкасах, які теж два дні сумлінно працювали та навчались. Крім того, платформа розроблена саме для їхніх однолітків:
«Дізнатися про дискримінацію людей в сучасності у такій легкій, майже ігровій формі семінару- це напевно найкращий спосіб сприйняття матеріалу. Я навіть і не думав наскільки це гостра проблема в кінці на 2019 рік, навіть у країнах Європи! Ми обговорювали методи взаємодії з людьми які підверглися дискримінації та способи вирішення цієї проблеми. Таких людей можуть навіть не приймати на роботу. Ми не тільки вивчали все це під час семінару, а навіть під час кава-брейку! Бо ми куштували смачнючі кекси від Київської пекарні в яких працюють люди з ментальною інвалідністю» - Чуприна Нікіта, учень 9 класу.
«Мені подобається брати участь у семінарі. Ми виконуємо різні інтерактивні завдання, використовуючи інтернет, дискутуємо на тему дискримінації, її причин та способів подолання та аналізуємо отриману в ході семінару інформацію. Якщо буде ще можливість взяти участь у чомусь подібному, то я обов'язково візьму, адже семінар дуже крутий!» - Авдєєнко Ксенія, учениця 9 класу.

Семінар відбувався за підтримки фонду ”Пам'ять, відповідальність і майбутнє” та у співпраці з Міським методичним кабінетом установ освіти міста Черкаси.

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top