Критерії дискримінації в медіа за національною ознакою
30 березня 2023 року в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася перша зустріч із низки запланованих для обговорення і визначення критеріїв інформації, яку можна віднести до нетолерантної й дискримінаційної за ознаками національної чи релігійної належності Ця зустріч була присвячена протидії антисемітизму в українському суспільстві. На зустріч були запрошені науковці, журналісти, представники єврейської спільноти країни.
В дискусії з проблематики протистояння антисемітизму в Україні під час російської військової агресії взяв участь керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський. Також учасниками зустрічі були голова Національної ради Ольга Герасим’юк, відповідальна секретарка Національної ради Олена Ніцко, член Національної ради Максим Онопрієнко, фахівці медіарегулятора і представники єврейських громадських організацій та інституцій, експерти, які працюють над темами антисемітизму, представниця Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ельвіна Курталієва, експерт Асоціації єврейських громадських організацій В’ячеслав Ліхачов та інші.
Під час свого виступу Анатолій Подольський звернув увагу на той факт, що «…в країні антисемітизм є, і нічого страшного. Мова йде про те, що він маргінальний і не є мейнстрімом в українському суспільстві». Він нагадав, що у протестному русі під час Революції гідності поряд із українцями стояли євреї, і вони є серед жертв-героїв Майдану. Зараз багато євреїв захищають Україну на фронті. «Під час повномасштабного вторгнення і ще 2014 року, був лист єврейської громади, він відомий, він у відкритих джерелах, де сказано, що ми поділяємо долю власної країни, ми – українські євреї… і що захищати нас не треба». Анатолій Подольський також сказав: «Ми розглядаємо українських євреїв як частину української культури. Єврейська культура України – це українська культура». Саме на цьому мають наголошувати медіа, такі меседжі нас об’єднують.
За результатами обговорення питань антисемітизму в українських медіа буде напрацьовано рекомендації, до яких всі учасники зможуть надати свої уточнення чи пропозиції.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
XXІІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського!
20-21 травня 2023 року відбувся XXІІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! У зв’язку з військовою агресією росії проти України, захід проводився у змішаному форматі. До фінальної частини конкурсу було допущено 29 учасників.
[Докладніше] -
День пам’яті українців-рятівників євреїв під час Голокосту
"Ті, хто повертають віру в людину" — так назвав Праведників народів світу український філософ і правозахисник Мирослав Маринович. 14 травня — День вшанування українців, які рятували євреїв рад час Другої світової війни. Хто такі Праведники народів світу, коли з'явилося це звання і кому його дають?
[Докладніше] -
Освітній проєкт «Молодь розмірковує про Голокост та Другу світову війну» Вебінар «Пам'ять про Голокост в умовах війни»
Наші партнери Освітній центр «Простір толерантності» розмістив відеозапис вебінару для вчителів історії «Пам’ять про Голокост в умовах війни», який провели співробітники УЦВІГу.
[Докладніше] -
Вебінар «Пам’ять про Голокост в умовах війни».
За майже 80 років сформувалися традиційні форми і методи вшанування жертв Голокосту. А також один з ключових наративів: «вивчати історію Голокосту, щоб не допустити повторення». Війна та згодом повномасштабне вторгнення росії в Україну змінили контекст розповіді про геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності.
[Докладніше] -
Голокост: яким був післявоєнний контекст? Інтерв’ю на Громадському Радіо
24 квітня 2023 року керівник УЦВІГ Анатолій Подольський дав інтерв’ю Громадському Радіо в рамках проєкту «Зустрічі». Інтерв’ю було присвячено проблемі післявоєнного життя тих, хто постраждав в роки Другої світової війни, від антилюдської, злочинної ідеології та практики націонал-соціалізму і як це стосується сучасної України? Що нас чекає після Перемоги у взаєминах між людьми, які отримали різний досвід під час російської агресії. Мова йшла у контексті порівнянь із сучасністю. Долі людей в окупації, біженців, на фронті тощо.
[Докладніше]