Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Демографічні втрати України в Другій світовій війні та сьогодення: аналогії, розбіжності, перспективи». Дискусія

insidethegatesДо Всесвітнього дня народонаселення, що відзначається 11 липня, в Музеї війни відбудеться розмова «Демографічні втрати України в Другій світовій війні та сьогодення: аналогії, розбіжності, перспективи».
Буде проведено порівняльний аналіз демографічних втрат України під час Другої світової війни та втрат України внаслідок війни Росії проти України, розпочатої в 2014 р. та її активної фази з 24 лютого 2022 р.

Стосуватиметься розмова таких аспектів:

• Вплив Другої світової війни на склад народонаселення сучасної України

• Наскільки (не)точними були обрахунки втрат тоді і як це робиться тепер

• Осідання українців за кордоном після Другої світової війни і після широкомасштабного вторгнення в 2022 р.

• Народонаселення України після Перемоги: розподіл місто/село, вікова структура, чи буде відчуватися гендерний голод, національна палітра.

У ході розмови будуть показані кадри з документального фільму «1377 – спалені заживо», щодо українських сіл, постраждалих під час ІІ світової війни, а також підбірка роликів з сіл деокупованої території Херсонщини: Чорнобаївки та Музиківки, записаних відеопорталом «Вгору» (м. Херсон).

Спікери та гості заходу:

- Генеральний директор Музею Юрій Савчук;

- Олександр Лисенко, проф. д.і.н, Інститут історії України НАН України,

- Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України;

- Йоанна Конєчна-Саламатін (онлайн-включення), Соціологічний факультет Варшавського університету

- модератор – старший науковий співробітник Музею Роман Кабачій

Запрошуємо до участі!

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top