Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

День вшанування пам’яті жертв геноциду ромів

insidethegates2 серпня на міжнародному рівні вшановується пам’ять жертв нацистського геноциду ромів. Ця дата – данина пам’яті тим, хто загинув від геноциду в роки Другої світової війни. В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року, в газових камерах табору смерті Аушвіц-Біркенау було живцем спалено близько три тисячі ромів, в тому числі дітей і старих. Вважається, що під час націонал-соціалізму загинуло від 300 тис. до 500 тис. ромів. А всього на території України загинуло понад 20 тисяч українських ромів. Цей геноцид залишився глибокий шрам на душах сотень тисяч людей, а його сліди відчуваються й досі.

Впродовж багатьох років УЦВІГ приділяє увагу дослідженню історії геноциду ромського народу. У цьому напрямку були опубліковані різноманітні наукові та педагогічні видання, які можна знайти на нашому офіційному веб-сайті:

 • Переслідування та вбивства ромів на теренах України у часи Другої світової війни: Збірник документів, матеріалів та спогадів / Авт.-упор. Михайло Тяглий. – К.: Український центр вивчення історії Голокосту, 2013. – 208 с.; іл.
  https://www.holocaust.kiev.ua/other/details/presl_ta_vbiv?objId=2021
 • Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація. Матеріали науково-практичної конференції, Київ, 4 жовтня 2016 р. – К.: Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2016. – 230 с.  https://www.holocaust.kiev.ua/other/details/gen_rom_2016?objId=2021
 • Роми: міфи та факти. Навчально-методичний посібник для вчителя з протидії ромофобії / Авт.-упоряд. О. Войтенко, М. Тяглий. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту; КВІЦ, 2018. – 140 с.  https://www.holocaust.kiev.ua/other/details/prot_rom2018?objId=2022
 • Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі. Науковий часопис 2(6) 2009. https://www.holocaust.kiev.ua/other/details/nauk_chasopis2_2009_en?objId=2019
 • Центром створений окремий сайт з історії геноциду ромів України в рамках проєкту “Зневажений геноцид”. Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни».http://romagenocide.com.ua/
 • ВИСТАВКА ПРО ГЕНОЦИД РОМІВ У ТРАНСНІСТРІЇ  http://romagenocide.com.ua/vystavka-pamyatai-aby-protystoyaty/
 • ВИСТАВКА "ЗНЕВАЖЕНИЙ ГЕНОЦИД". ДОЛЯ РОМІВ У ЗОНІ НІМЕЦЬКОЇ ОКУПАЦІЇ УКРАЇНИ  http://romagenocide.com.ua/vystavka-znevazhenyi-henotsyd/

Пам'ятаємо!

#ДеньПам'ятіЖертвГеноцидуРомів #Толерантність #Повага #Єдність

 

Останні Новини

 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
 • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

  17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

  [Докладніше]
 • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

  Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top