Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

"Додому в нікуди: повернення вцілілих у Голокості євреїв на Закарпаття та їх відносини з сусідами"

insidethegates27.07.2023 року відбудеться публічна лекція історика Павла Худіша:
"Додому в нікуди: повернення вцілілих у Голокості євреїв на Закарпаття та їх відносини з сусідами" 

 Анонс лекції.
"Повернення на Закарпаття євреїв, які вижили в Голокості, характеризувалося численними конфліктами з сусідами відносно майна та землі. Вцілілі євреї опинилися в центрі трикутника: 

 • особистої травми після Голокосту, 
 •  втрати житла та засобів до існування, 
 •  а також індиферентності, а подекуди й відвертої ворожості оточуючих. 

Ми спробуємо проаналізувати: 

 •  які рішення приймали вцілілі євреї на Закарпатті, щоб захистити себе?; 
 •  хто був відповідальним за редистрибуцію майна євреїв? 
 •  як реагували сусіди і влада на повернення вцілілих у Голокості євреїв?" 

Лекція відбудеться 27.07.2023 о 18:00, онлайн в рамках проєкту Мережа пам'яті, що реалізується Фондом "Меморіал убитим євреям Європи", Українським Центром Вивчення Історії Голоксоту, ГО Інша Освіта за дружньої фінансової підтримки МЗС Німеччини. 

Докладніше про лекцію

Останні Новини

 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
 • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

  17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

  [Докладніше]
 • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

  Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top