Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту»

Дев'ятеро українських та польських історикинь та істориків, дослідниць і дослідників політики пам'яті України та Польщі працювали з 11 по 13 серпня в Києві на спільному польсько-українському семінарі. Цей київський семінар став продовженням польсько-українського проекту "EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту", перший семінар якого пройшов в липні у Варшаві.

За три дні учасниці та учасники семінару відвідали Національний музей історії України в Другій світовій війни, мали екскурсію Майданом та місцями Революції Гідності та відвідали інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Національний меморіальний заповідник Биківнянські могили та Бабин Яр. Серед питань, які обговорювали під час семінару, були такі, що присвячені питанню "нашої" історії та історії подій, що впливають на формування ідентичності; обговорювали конфлікти різних пам'ятей та вплив подій сучасності на сприйняття та формування комемморативних практик; а також приклади дослідження та увічнення пам'яті в невеликих громадах за їх участі.

Проект "EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту" -- це нова ініціатива Асоціації єврейського історичного інституту, спрямована на зміцнення співпраці між польськими та українськими культурними установами, які займаються розвитком міжкультурного діалогу та протистоянням стереотипам, антисемітизму та расизму, та дослідженнями історії євреїв в Центральній та Східній Європі.

Проект став можливим завдяки підтримці польсько-американського Фонду Свободи в рамках програми RITA і реалізується у співпраці з музеєм POLIN та Українським центром вивчення історії Голокосту.

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top