Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Єврейський опір в Україні в період Голокосту: збірник наукових статей

У 2004 році під грифом "Української бібліотеки Голокосту" в Дніпропетовську-Запоріжжі УЦФІГ Ткума було видано збірник наукових статей "Єврейський опір в Україні в період Голокосту" заредакцією Михайла Тяглого. У збірнику представлені роботи, об'єднані темою протистояння євреїв Голокосту в період нацистської окупації України (1941-1944). У дослідженнях висвітлюються види протистояння (економічне, культурне, духовне, релігійне, організоване) та збройний єврейський опір здійснюваному геноциду. Питання опору євреїв нацистському геноциду потрапили в поле зору істориків ще на заключному етапі Другої світової війни, але в той час основна увага дослідників була зосереджена на збройній боротьбі євреїв проти гітлерівської влади. З плином часу наука певним чином еволюціонувала і фокус теми перемістився глибше, і науковці звернули увагу не лише на протидію нацистам зі зброєю в руках, але й на поведінку більшості людей, що просто не мали такої можливості, - на поведінку тих, кого раніше прийнято було вважати лише жертвами, пасивною стороною.
Автори з різних аспектів (не лише подієвого, але й психологічного, філософського) намагаються дати відповіді на питання: як реагували єврейські громади й окремі люди на дискримінацію і винищування; яких форм набирала реакція єврейських громад на геноцид і наскільки ефективною була протидія окупантам?
Наряду з вже публікованими раніше працями відомих авторів з цього питання у збірнику з'являються і нові праці М. Тяглого (Протистояння Катастрофі євреїв Криму), Ж.Ковби (Духовний опір Голокосту населення східної Галичини) та, безперечно, цікавий матеріал К. Малахової щодо проблеми релігійного протистояння. 
Книга адресована історикам, соціологам, психологам, викладачам і студентам, а також усім іншим зацікавленим особам.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top