Міжнародна наукова конференція „Євроінтеграційні процеси в Україні: історичні, культурні, політико-правові та психологічні аспекти».
12 квітня 2023 р. в Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського (м. Київ) відбулася Міжнародна науково-практична конференція „Євроінтеграційні процеси в Україні: історичні, культурні, політико-правові та психологічні аспекти».
Співорганізаторами конференції виступили Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України та Поморська вища школа (Pomorska szkoła wyższa; Республіка Польща)
Доповіді учасників конференції та їхнє обговорення були присвячені всебічному аналізу процесу євроінтеграції України за останні 30 років, здобутків та прорахунків у цій царині, перспектив набуття Україною повноправного членства у Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі НАТО. Особлива увага учасників конференції була прикута до російської агресії проти України та російсько-української війни, яка становить найбільшу загрозу для України та її європейського майбутнього.
З доповідями на пленарному засіданні конференції виступили співробітники Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України – провідний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки, доктор політичних наук В’ячеслав Яремчук („ Україна і євроінтеграція: четверта спроба”), провідний науковий співробітник відділу етнополітології, керівник УЦВІГ, кандидат історичних наук Анатолій Подольський ( „Єврейська спільнота України під час війни та російської агресії: політичні та культурні виклики”), старший науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки, кандидат історичних наук Микола Горбатюк („Співробітництво українських громад і регіонів із закордонними партнерами в часи війни: поточний стан, виклики та перспективи”).
У роботі конференції взяли участь науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України (Києва, Ужгорода, Львова, Одеси, Кам’янець-Подільського) та Республіки Польщі (Гданськ), науковці академічних установ, представники громадських організацій, аспіранти та студенти. Особлива подяка за організацію та проведення конференції учасникам Оргкомітету к.і.н. З.В. Захожай та д.п.н. В.Д. Яремчуку.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
XXІІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського!
20-21 травня 2023 року відбувся XXІІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! У зв’язку з військовою агресією росії проти України, захід проводився у змішаному форматі. До фінальної частини конкурсу було допущено 29 учасників.
[Докладніше] -
День пам’яті українців-рятівників євреїв під час Голокосту
"Ті, хто повертають віру в людину" — так назвав Праведників народів світу український філософ і правозахисник Мирослав Маринович. 14 травня — День вшанування українців, які рятували євреїв рад час Другої світової війни. Хто такі Праведники народів світу, коли з'явилося це звання і кому його дають?
[Докладніше] -
Освітній проєкт «Молодь розмірковує про Голокост та Другу світову війну» Вебінар «Пам'ять про Голокост в умовах війни»
Наші партнери Освітній центр «Простір толерантності» розмістив відеозапис вебінару для вчителів історії «Пам’ять про Голокост в умовах війни», який провели співробітники УЦВІГу.
[Докладніше] -
Вебінар «Пам’ять про Голокост в умовах війни».
За майже 80 років сформувалися традиційні форми і методи вшанування жертв Голокосту. А також один з ключових наративів: «вивчати історію Голокосту, щоб не допустити повторення». Війна та згодом повномасштабне вторгнення росії в Україну змінили контекст розповіді про геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності.
[Докладніше] -
Голокост: яким був післявоєнний контекст? Інтерв’ю на Громадському Радіо
24 квітня 2023 року керівник УЦВІГ Анатолій Подольський дав інтерв’ю Громадському Радіо в рамках проєкту «Зустрічі». Інтерв’ю було присвячено проблемі післявоєнного життя тих, хто постраждав в роки Другої світової війни, від антилюдської, злочинної ідеології та практики націонал-соціалізму і як це стосується сучасної України? Що нас чекає після Перемоги у взаєминах між людьми, які отримали різний досвід під час російської агресії. Мова йшла у контексті порівнянь із сучасністю. Долі людей в окупації, біженців, на фронті тощо.
[Докладніше]