Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

"Україна: єврейські музеї та єврейська культурна спадщина в умовах війни – звіт про стан справ та зміну наративів"

У 4-6 червня в Єврейському музеї Берліну відбулась щорічна міжнародна конференція Асоціації єврейських музеїв Європи.  Важливо для нас було те, що відкриття та перша пленарна сесія "Україна: єврейські музеї та єврейська культурна спадщина в умовах війни – звіт про стан справ та зміну наративів" були присвячені збереженню єврейської культурної спадщини та досліджень з юдаїки в нашій країні під час жорстокої і злочинної російської агресії та війни проти України. 

Онлайн виступили вчені та фахівці музейної справи з України: директор Музею історії та культури євреїв Буковини д-р Михайло Кушнір (м. Чернівці), голова Української асоціації юдаїки д-р Євген Котляр (м. Харків), керівник УЦВІГу д-р Анатолій Подольський. Питання європейської аудиторії стосувались в першу чергу війни та російських злочинів і виходили за рамки культурного та музейного дискурсу.
Повний відеозапис панелі, присвяченій Україні доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5Z387tmP_GI

Останні Новини

 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
 • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

  17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

  [Докладніше]
 • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

  Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top