Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни

insidethegatesКиївська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022

Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.

На ваших очах буде творитися "єврейський" літопис російсько-української війни, про який через роки напишуть книги та наукові монографії. Але все це буде згодом, а вже сьогодні ви відчуєте живий подих історії – такі моменти дорогого коштують. Після виступу героя ви зможете поставити запитання та обговорити наслідки "денацифікації" для єврейської громади України.
Перший Zoom планується присвятити до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.

Дата: 29 січня 2023 року.
Час: 17.00 (Україна, Ізраїль), 16.00 (Європа), 10.00 (Нью-Йорк)
 
Для отримання доступу реєструйтесь за посиланням:
https://exodus-2022.org/ua

Останні Новини

 • Коли залишається лише пам’ять. Життя та загибель єврейської громади Дружківки

  Коли залишається лише пам’ять. Життя та загибель єврейської громади Дружківки / Наталія Дерев’янко. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 144 с.

  [Докладніше]
 • Виставка "(Не)Дитячі історії" у Львові

  Протягом другої половини листопада-початку грудня 2023 року виставка УЦВІГу «(Не) дитячі історії» відкрита для екскурсій у Львові, в поліграфічному коледжі. Студентки Львівського поліграфічного фахового коледжу УАД вже провели свої перші екскурсії, заняття та рефлексії. Триває знайомство з історіями дітей та молодих людей (євреїв, ромів та українців), які проживали переважно на окупованих теренах України під час Другої світової війни, історіями сучасних підлітків та молодих людей.

  [Докладніше]
 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top