Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

« Exodus -2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни»

insidethegatesДорогі друзі!
Запрошуємо на десяту Zoom зустріч проєкту.
Нашій героїні, в минулому мешканки Києва, а тепер ізраїльтянці Добі Юхимівні Губергріц, виповнилось 102 роки.

У дитинстві бачила на власні очі, як будується ДніпроГЕС, у 1941 році була евакуйована до Узбекистану, одразу після звільнення Києва допомагала відбудовувати Хрещатик, а потім майже півстоліття працювала вчителем російської мови та літератури. Доба Юхимівна з початком російського вторгнення побудувала схожість картонного бункера між внутрішніми стінами квартири, кинувши туди матрац. Коли з'явилася можливість евакуюватися, їй дали дві години на збори.

Після посадки в Ізраїлі Доба Юхимівна стала справжньою зіркою - жарт сказати, найстарший репатріант з України. Незважаючи на свій почесний вік, вона регулярно спілкується з колишніми студентами, багато читає і слідкує за новинами на двох фронтах - ізра Ніколи не перестає дивуватися, як у другому столітті її життя могли статися дві війни за два роки...

Пропонуємо вашій увазі тизер відеоінтерв'ю:

https://www.youtube.com/watch?v=RZg95mu7Rn8

Дата зустрічі: 17 грудня 2023 року

Час: 17.00 (Київ, Єрусалим), 16.00 (Берлін), 11.00 (Нью-Йорк)

Доступ за посиланням: https://us06web.zoom.us/j/2424022022...

ID конференції: 242 402 2022

Код доступу: exodus2022

Останні Новини

 • Виставка "Коротка історія насильства"

  З 14 лютого по 31 березня 2024 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї буде експонуватися виставка "Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині" У виставці “Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині” оповідається про події 1939–1945 років на території теперішніх Волинської, Рівненської та півночі Тернопільської областей та про те, як екстремальне насильство часів Другої світової війни вплинуло на мешканців регіону.

  [Докладніше]
 • Доповіді круглого столу до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у відкритому доступі

  На YouTube каналі Українського центру вивчення історії Голокосту вже розміщені відеозаписи XVII щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України», який був проведений 26 січня 2023 року до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

  [Докладніше]
 • Виставка “(Не)Дитячі історії” в Іллінцях

  Наприкінці січня - на початку лютого 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» приймала в себе Вінниччина. За ініціативою нашої колеги з Бабинського ліцею п. Оксани Карпини виставка відкрилася в Центрі активності громадян Іллінецької ТГ. Учениці п. Оксани стали ведучими виставки, а працівники Центру активності забезпечили анонсування, прийом відвідувачів та бездоганний логістичний супровід.

  [Докладніше]
 • До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

  Голокост в Україні, як нацистський тотальний геноцид щодо українських євреїв вплинув на етнічне розмаїття країни? Як сьогодні писати історію злочину? Виступ на Радіо культура в програмі «Час інтервью» керівника Українського цетру вивчення історії Голокост у Анатолія Подольського

  [Докладніше]
 • Виставка "(Не)Дитячі історії" на Вінниччині

  Пересувна виставка "(Не)Дитячі історії"  відкрилась наприкінці січня 2024 року у м. Іллінцях, що на Вінничині. Під час презентації виставки учні Бабинського ліцею виступили в ролі гідів. Організатором заходу є вчителька історії Оксана Василівна Карпина.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top