Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

« Exodus -2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни»

insidethegatesДорогі друзі!
Запрошуємо на десяту Zoom зустріч проєкту.
Нашій героїні, в минулому мешканки Києва, а тепер ізраїльтянці Добі Юхимівні Губергріц, виповнилось 102 роки.

У дитинстві бачила на власні очі, як будується ДніпроГЕС, у 1941 році була евакуйована до Узбекистану, одразу після звільнення Києва допомагала відбудовувати Хрещатик, а потім майже півстоліття працювала вчителем російської мови та літератури. Доба Юхимівна з початком російського вторгнення побудувала схожість картонного бункера між внутрішніми стінами квартири, кинувши туди матрац. Коли з'явилася можливість евакуюватися, їй дали дві години на збори.

Після посадки в Ізраїлі Доба Юхимівна стала справжньою зіркою - жарт сказати, найстарший репатріант з України. Незважаючи на свій почесний вік, вона регулярно спілкується з колишніми студентами, багато читає і слідкує за новинами на двох фронтах - ізра Ніколи не перестає дивуватися, як у другому столітті її життя могли статися дві війни за два роки...

Пропонуємо вашій увазі тизер відеоінтерв'ю:

https://www.youtube.com/watch?v=RZg95mu7Rn8

Дата зустрічі: 17 грудня 2023 року

Час: 17.00 (Київ, Єрусалим), 16.00 (Берлін), 11.00 (Нью-Йорк)

Доступ за посиланням: https://us06web.zoom.us/j/2424022022...

ID конференції: 242 402 2022

Код доступу: exodus2022

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top