Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

« Exodus -2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни»

insidethegatesДорогі друзі!
Запрошуємо на десяту Zoom зустріч проєкту.
Нашій героїні, в минулому мешканки Києва, а тепер ізраїльтянці Добі Юхимівні Губергріц, виповнилось 102 роки.

У дитинстві бачила на власні очі, як будується ДніпроГЕС, у 1941 році була евакуйована до Узбекистану, одразу після звільнення Києва допомагала відбудовувати Хрещатик, а потім майже півстоліття працювала вчителем російської мови та літератури. Доба Юхимівна з початком російського вторгнення побудувала схожість картонного бункера між внутрішніми стінами квартири, кинувши туди матрац. Коли з'явилася можливість евакуюватися, їй дали дві години на збори.

Після посадки в Ізраїлі Доба Юхимівна стала справжньою зіркою - жарт сказати, найстарший репатріант з України. Незважаючи на свій почесний вік, вона регулярно спілкується з колишніми студентами, багато читає і слідкує за новинами на двох фронтах - ізра Ніколи не перестає дивуватися, як у другому столітті її життя могли статися дві війни за два роки...

Пропонуємо вашій увазі тизер відеоінтерв'ю:

https://www.youtube.com/watch?v=RZg95mu7Rn8

Дата зустрічі: 17 грудня 2023 року

Час: 17.00 (Київ, Єрусалим), 16.00 (Берлін), 11.00 (Нью-Йорк)

Доступ за посиланням: https://us06web.zoom.us/j/2424022022...

ID конференції: 242 402 2022

Код доступу: exodus2022

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top