Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Экспедиция по еврейским местам Украины

Со 2 по 6 мая 2004 года сотрудники Украинского центра изучения истории Холокоста Юлия Смилянская и Илья Кабанчик подготовили и провели для еврейской школы № 1311 г. Москвы (директор Григорий Липман), экспедицию по еврейским местам Украины. Маршрут был достаточно серьезен: Киев - Бердичев - Винница - Шаргород - Меджибож - Хмельницкий - Броды - Буськ - Львов - Киев. Поездка имела не экскурсионный, а экспедиционный характер, т.е. в каждом населенном пункте ученики решали задачи, результаты решения которых войдут в курсовые работы, которые будут защищаться в мае 2004 года. Спектр проблем широк. Вопросы материальной культуры - принципы формирования штетла, застройка, экономические, социальные, культурные аспекты; мацейвы на кладбищах - надписи, барельефы; городские еврейские кварталы и проч. Духовная жизнь украинского еврейства - синагоги, хасидизм, цадики, раввины. И, конечно, ШОА. Ребята встречались с ведущими специалистами по различным темам. Фаина Винокурова в Виннице провела экскурсию по Виннице, расказала о трагедии винницких евреев в 1941-1942 годах, привезла школьников к месту расстрела, где стоят сейчас памятники… Отдельно расстрелянным взрослым, отдельно замученным детям. Инна Фридкина показала шаргородский еврейский музей, Мила Шварцман познакомила с работой хмельницкого хэседа… Ребята беседовали с жителями местечек (в Шаргороде им даже подарили свитки Торы, оставшиеся в пустом еврейском доме), спускались в шаргородские подземелья… Особое место в работе уделялось эпитафиям на мацейвах. В Бердичеве, Шаргороде, Меджибоже, Буське и особенно в Бродах ребята скопировали много надписей, с результатами анализа которых мы надеемся Вас скоро ознакомить.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top