Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

До 82-річниці трагедії Бабиного Яру. Освітні матеріали

insidethegatesЗагибель невинних людей завжди залишає глибокий слід в історії. 29-30 вересня – це дні, коли Україна та світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру. Ці дні нам нагадують про те, як важливо пам'ятати минуле. Пам'ять про Бабин Яр нагадує нам, що важливо стримувати світ від занурення у темряву ненависті та жорстокості. Збереження світу та співжиття, поваги до прав людини та різноманітності – це завдання, якому ми повинні приділити особливу увагу, прагнучи запобігти подібним трагедіям у майбутньому.

Ми вшановуємо пам'ять жертв Бабиного Яру та водночас стикаємося з агресією російської федерації. Україна, країна, яка завжди відстоювала свою незалежність та свободу, тепер знову опинилася під загрозою. Україна потребує підтримки та солідарності міжнародної спільноти, щоб відстояти свою незалежність та мирне майбутнє. Нехай пам'ять про Бабин Яр завжди нагадує нам про важливість толерантності та об'єднання у боротьбі за гідність кожної людини та свободу України.

 •  Інтерактивний ресурс “Бабин Яр: пам’ять на тлі історії” може стати помічником в проведенні пам'ятних тематичних занять. У путівнику для вчителя кожен охочий знайде широкий спектр методик висвітлення питання. До Дня пам’яті жертв Бабиного Яру було розроблено понад 27 занять та більш як 50 інтерактивних вправ. 

 •  Зупинимося на вкрай важливому - Пам'яті. Ось лише один уривок заняття "Я свідчу! Я говорю!" - це дорівнює: "Я не можу мовчати", автор Елла Ситник.
  Мета заняття: обговорити з учнями проблему формування суспільної думки стосовно минулого, сучасного та майбутнього Бабиного Яру. Актуалізуйте проблему, поставивши учням ключове запитання: "Якщо Бабин Яр – це велика братська могила людей різних національностей, то чому його досі називають Вавилоном мовчань?".

 • Проведіть коротке обговорення змісту запитання і переконайтеся, що учні його зрозуміли. Запропонуйте учням переглянути початок фільму з рубрики Кінохроніка "Бабин Яр. У пошуках пам’яті" https://www.youtube.com/watch?v=Y9L3YgtjnxQ

 •  З олівцем у руках, спробувати почути та записати перші відповіді на ключове запитання. Обговоріть результати роботи. Фіксуйте ключові відповіді стисло на дошці й робіть це упродовж усього заняття.

 •   Робота в групах
  Повідомте учнів, що пошук відповіді на ключове запитання триває, а для цього корисно звернутися до думки громадськості. Об’єднайте учнів у шість груп і запропонуйте кожній групі картку з цитатою (додаток ). Дайте можливість групам ознайомитись зі змістом цитат і обмінятися першими враженнями від прочитаного.

 •  Ознайомитися з цією вправою та заняттям можна за посиланням: http://osvita.kby.kiev.ua #Долучайтесь до обговорення та пам'ятайте разом з нами.

Останні Новини

 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
 • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

  17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

  [Докладніше]
 • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

  Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top