Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії

книга Карела Беркхофа “harvest of despair”

Книгу Карела Беркхофа “Harvest of Despair” (“Врожай відчаю”) було видано у 2004 році видавництвом The Belknap Press of Harvard University Press у США. В цьому прекрасному виданні автор змальовує випалену нацистами найбільшу колонію Третього Рейха – Україну. За час їхнього панування суміш німецького націоналізму, антисемітізму та расизму щодо слов’ян створила епоху терору та геноциду. Для кращого розуміння української реакції на цей напад, автор пропонує розглянути вплив попередніх десятиріч репресивного Радянського панування. Беркхоф показує, як радянська ментальність заважала підтриманню солідарності, що пояснює відносну пасивність більшості українців у боротьбі з окупантами. Розглядаючи всі нюанси проблем колаборації та місцевого антисемітизму, автор заперечує стандартні описи східної Європи в воєнні часи.
Крім того, книга Беркхофа вміщує глибокі роздуми на теми брутальної природи нацистської адміністрації; геноциду євреїв та ромів; абсолютного винищення Києва; масових депортацій по Україні і за межі українських територій; ролі етнічних німців; релігії та національної культури; партизан і німецької реакції та відчайдушної боротьби за виживання.
Harvest of Despair” (“Врожай відчаю”) – це захоплююча розповідь про звичайних людей, які намагаються пережити надзвичайні події.

Останні Новини

Дивитися всі

Top