Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії

Касьянов Г. Past continuous: історична політика 1980-х–2000-х. Україна та сусіди. – К.: Laurus, Антропос-Логос-Фільм. – 420 с.

insidethegatesГеоргій Володимирович Касьянов, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України Національної академії наук України ставить у своїй  праці такі питання: Як і для чого політики використовують історію? Як конструюється те, що називається «історичною пам’яттю»? Хто її «конструктори»? Як історія і колективна пам’ять стають громадянською релігією, знаряддям маніпуляції свідомістю? Як війни пам’яті транслюються у війну реальну?

Ці та інші проблеми розглянуто у книжці в рамках явища, яке має назву «історична політика». Автор подає панораму масштабних зсувів у сфері історичної політики в Україні, на посткомуністичному просторі та в Європі у 1980-ті – 2000-ні роки. Проаналізовано дії головних акторів історичної політики: держави, громадських організацій, міжнародних інститутів, засобів масової інформації, істориків. На прикладі України, внутрішніх «боїв за історію» та конфліктів із найближчими сусідами проаналізовано конфліктогенний потенціал історичної політики.

Останні Новини

Дивитися всі

Top