Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Наукова конференція картографія нацистської окупації україни: реконструкція подій, документування досвіду, позначення місць пам’яті

На конференції виступлять з доповідями Петро Брицький (Чернівці), Фаїна Винокурова (Вінниця), Марина Дубик, Михайло Тяглий (Київ) та інші. 
А також будуть презентовані документальні видання: 

Київ очима ворога: дослідження, документи, свідчення / НАН України. Інститут історії України; Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років». – К., 2012. – 504 с.

УКРАЇНА ПІД НАЦИСТСЬКОЮ ОКУПАЦІЄЮ: СПАЛЕНІ СЕЛА (1941–1944 рр.) Анотований покажчик. Авт.-упоряд.: Бутко С.В. та ін. ; редкол.: Солдатенко В.Ф. та ін.] ; Укр. ін-т нац. пам"яті. – К., 358 с.

МІСЦЯ СКОРБОТИ. Документи та матеріали про масові знищення єврейського населення на території Вінницької області в період німецько-румунської окупації 1941 – 1944 роки./ Упр. Ф.Винокурова – Вінниця, 2013 
В ЯРМІ ОКУПАЦІЇ. Маловідомі сторінки історії примусової праці на Київщині. – К. – 2013. – 148 с. У книжці опубліковані спогади мешканців Жулян та сіл Канівського району. 
ОПЫТ НАЦИСТСКОЙ ОК

[Робоча програма конференції]

Останні Новини

 • Виставка "Коротка історія насильства"

  З 14 лютого по 31 березня 2024 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї буде експонуватися виставка "Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині" У виставці “Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині” оповідається про події 1939–1945 років на території теперішніх Волинської, Рівненської та півночі Тернопільської областей та про те, як екстремальне насильство часів Другої світової війни вплинуло на мешканців регіону.

  [Докладніше]
 • Доповіді круглого столу до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у відкритому доступі

  На YouTube каналі Українського центру вивчення історії Голокосту вже розміщені відеозаписи XVII щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України», який був проведений 26 січня 2023 року до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

  [Докладніше]
 • Виставка “(Не)Дитячі історії” в Іллінцях

  Наприкінці січня - на початку лютого 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» приймала в себе Вінниччина. За ініціативою нашої колеги з Бабинського ліцею п. Оксани Карпини виставка відкрилася в Центрі активності громадян Іллінецької ТГ. Учениці п. Оксани стали ведучими виставки, а працівники Центру активності забезпечили анонсування, прийом відвідувачів та бездоганний логістичний супровід.

  [Докладніше]
 • До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

  Голокост в Україні, як нацистський тотальний геноцид щодо українських євреїв вплинув на етнічне розмаїття країни? Як сьогодні писати історію злочину? Виступ на Радіо культура в програмі «Час інтервью» керівника Українського цетру вивчення історії Голокост у Анатолія Подольського

  [Докладніше]
 • Виставка "(Не)Дитячі історії" на Вінниччині

  Пересувна виставка "(Не)Дитячі історії"  відкрилась наприкінці січня 2024 року у м. Іллінцях, що на Вінничині. Під час презентації виставки учні Бабинського ліцею виступили в ролі гідів. Організатором заходу є вчителька історії Оксана Василівна Карпина.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top