В рамках Ukrainian Hour Berlin: „Культурна спадщина громад Запорізької області в умовах війни: збереження та евакуація“
На цій онлайн-зустрічі мова буде про культурні цінності, музейні зібрання в умовах російської агресії та війни проти України на прикладі Запорізької області.
Виступатиме Сергій Звілінський - історик, голова ГО "Гуляйпільські старожитності", фасилітатор громад БО "БФ "Карітас Запоріжжя", менеджер культурних проєктів.
Сергій працює в напрямку дослідження та популяризації локальної історії, соціальної антропології, етнографії, музейної та виставкової справи, публічної історії. Особливу увагу в діяльності приділяє роботі з суспільною пам’яттю, родинною історією, персональними досвідами переживання та пам’ятання травматичних подій ХХ-ХХІ ст.
У виступі поговоримо про:
- культурні цінності у громадах в умовах війни;
- заклади культури (школи, клуби, бібліотеки) і їх музейні зібрання;
- музейні заклади;
- евакуацію музейних зібрань;
- евакуацію етнографічних предметів, живопису із приватних колекцій, старих меблів, старої преси тощо.
- фіксацію та моніторинг руйнувань культурної спадщини;
- оцифрування музейних зібрань, родинних архівів;
- про співпрацю з військовими щодо порятунку родинних архівів та цінностей;
- експедиції у прифронтові села;
- усну історію та історичну пам'ять в умовах війни;
- забезпечення збереження евакуйованих зібрань та фондів.
Модеруватиме дискусію Анатолій Подольський (Український центр вивчення історії Голокосту).
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні
25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.
[Докладніше] -
Новини виставки (Не)дитячі історії
Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.
[Докладніше] -
Острожець: життя та загибель єврейської громади
Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.
[Докладніше] -
«Музеї: Переосмислення». Початок проєкту
17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.
[Докладніше] -
Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель
Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.
[Докладніше]