Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Міжнародний партнерський форум в Меморіалі «Яд Вашем» 13-15 березня, 2023 року

insidethegatesУкраїнський центр вивчення Історії Голокосту є частиною великої та дружньої спільноти державних і громадських організацій, які впроваджують підходи Яд Вашем (Yad Vashem) у дослідницьку, викладацьку, методичну роботу. Міжнародний Партнерський Форум «Moving Forward, Together» (The 2023 Yad Vashem Partner Forum), організований  Мжнародною школою вивчення Голокосту Меморіалу «Яд Вашем», вкотре засвідчив важливість міжнародної співпраці та підтримки, об’єднавши представниць і представників 55 країн. В умовах повномасштабної війни росії проти України учасниці і учасники Форуму висловили щиру підтримку УЦВІГу у боротьбі з дискримінацією та ксенофобією, породженими злочинною війною та порушенням прав людини зі сторони російських окупантів. 

Було вкрай приємно і важливо розуміти, що ми не одні, що поруч є велика спільнота людей, які розділяють наші переживання, розуміючи, що історія Голокосту і події Другої світової війни повторюються у ХХІ столітті у центрі Європи. Значна частина учасників і учасниць співпрацюють у своїх країнах (Німеччина, Австрія, Польща, Словенія, Італія, Іспанія, Великобританія  та інші) з вимушеними переселенцями з України, відзначаючи потребу захисту, підтримки та боротьби.
Основними фокусами Форуму стали дискусії щодо базових викликів у сфері викладання історії Голокосту; обмін досвідом і кращими практиками (зокрема, цифровими) навчання у сфері прав людини, протидії дискримінації, ксенофобії та антисемітизму; обговорення нових стратегій і планів для подальшого розвитку мережі. Наприклад, методично і методологічно важливими й актуальними є такі проєкти Яд Вашем, які реалізуються зараз і є доступними для участі в них:
• Ready2Print Exhibition (Виставка, підготовлена до друку, Португалія та Іспанія);
• Memorial Projects with Jewish Communities (Італія);
• Graduates Network Seminars (Чехія, Словаччина);
• Earl Bales Memorial Project (Канада);
• Partner Schools (Німецькомовні країни);
• Reading Together (Німеччина);
• Easy Language (Чехія);
• Heroes Project (США);
• Young Leadership Seminar (Ізраїль);
• Chinese and Japanese Universities Project (Гонконг, Китай, Японія);
• Bar-Ilan University - Yad Vashem Cooperation; M.A & PhD International Program (Ізраїль).
Детальніше про проєкти можна прочитати на сайті Яд Вашем.
Український центр вивчення історії Голокосту представив на Форумі свої нові видання, зокрема, методичний посібник «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року», створений робочою групою вчителів і представлений на нашому сайті. Актуальність представленої роботи УЦВІГу підтверджується цитатою із зустрічі з третім поколінням людей, які вижили під час Голокосту: «Ти не народжений людиною, але ти вчишся жити як людина / You are not born as a human being, but you have learnt to live as a human being».
Надія Павлик
представниця УЦВІГ на Форумі

Останні Новини

Дивитися всі

Top