Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Мелер, Мейер. Места нашей памяти: Еврейские общины Латвии, уничтоженные в Холокосте. - Рига: Рижская еврейская община; Музей "Евреи в Латвии", 2010. - 472 с. ISBN 978-9984-49-048-9

insidethegates Как пишет в предисловии автор книги, "Трагедию евреев в годы Второй мировой войны вновь и вновь пытаются раскрыть историки, писатели и публицисты… Историки, как правило, уделяют основное внимание тому, кто и как убивал евреев, действовал ли убийца по приказу или это была его собственная инициатива, как судили и на что осудили преступников… Литераторы, публицисты акцентируют тот ужас, который пережили евреи, те издевательства, которым перед смертью их подвергли убийцы. Однако при этом сами евреи, их частная и общественная жизнь, все то, что они веками созидали, остаются в тени, упоминаются мимоходом. Моя задача сложнее: не только найти и зафиксировать все места в Латвии, где были убиты и погребены евреи, попытаться установить, когда и сколько их было убито, но и по возможности вкратце рассказать, какой была еврейская община в том или ином городе или местечке, как в нем жили, трудились и воспитывали детей евреи". В книге приводятся сведения о жизни и гибели еврейских общин в 73-х городах и местечках Латвии. Издание сопровождено картой, глоссарием, указателем географических и топонимических названий и именным указателем.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top