Гибель местечек Могилевщины. Холокост в Могилевской области в воспоминаниях и документах / Сост. И.М. Шендерович, А.Л. Литин. - Могилев: МГУ им. А.А. Кулешова, 2005. - 134 с. ISBN 985-480-150-0
Настоящее издание - первая попытка систематизации сведений о гибели еврейского населения Могилевщины в годы Второй мировой войны. Книга содержит архивные материалы и воспоминания свидетелей, многие из которых ранее никогда не публиковались, а также большой иллюстративный материал - фотографии и схемы мест расстрелов и захоронений погибших, алфавитный географический указатель. Как отмечают составители в предисловии, "история Катастрофы евреев Могилевщины - это не только история еврейского народа, но и история нашей страны, гражданами которой были погибшие, история тех жителей Белоруссии, которые протягивали руку помощи своим землякам… Сейчас, спустя шесть десятилетий, мы располагаем лишь разрозненными свидетельствами - воспоминаниями и архивными материалами - этого страшного периода. Авторы попытались собрать воедино то, что было уже опубликовано в исторической литературе и периодической печати по этой теме, найденное в архивах, собранное в среде немногих на сегодняшний день свидетелей, и таким образом дать представление о трагедии Катастрофы в Могилевском регионе в целом". Книга рассчитана на историков, студентов исторических факультетов, учащихся, всех, интересующихся историей.
Останні Новини
-
Нова рубрика #ІсторіяФото у соціальній мережі
Український центр вивчення історії Голокосту відкрив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook нову рубрику “Історія_Фото” де ми нагадуємо випускникам проєктів Центру про важливі та яскраві моменти нашої наукової та педагогічної діяльності та збираємо відгуки, рефлексії та спогади учасників цих проєктів різних років.
[Докладніше] -
Райгород і Соболівка: життя та загибель єврейських громад
Райгород і Соболівка: життя та загибель єврейських громад / Наталія Дерев'янко. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 137 с.
[Докладніше] -
З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Друзі, колеги та колежанки! З Днем Незалежності України!
Це свято завжди було для нас символом гордості, єдності та свободи. Але сьогодні, коли наша країна проходить через один із найскладніших періодів у сучасній історії, це свято набуло ще більшого значення. Ціна, яку ми платимо за наше прагнення жити гідно в єдиній, незалежній та успішній європейській державі, є надзвичайно високою.
[Докладніше] -
Семінар-школа “Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять”, 2024
Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) провів щорічний семінар-школу «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».
[Докладніше] -
Презентація проєкту «Биківня, Бабин Яр, Буча — між масакрою та пам'яттю про неї».
5 серпня 2024 року відбулася онлайн презентація наукового проєкту «Биківня, Бабин Яр, Буча — між масакрою та пам'яттю про неї». Проєкт буде зосереджено на дослідженнях про злочини комунізму, нацизму і рашизму в Україні.
[Докладніше]