Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Нариси з історії та культури євреїв України

Під такою назвою Інститут юдаїки випустив в світ книгу, що безперечно стане до нагоди всім, хто цікавиться історією та культурою українських євреїв. Нариси висвітлюють різноманітні сторони життя євреїв, традиції та побут, виникнення хасидизму, розвиток єврейської літератури та друкарства, українсько-єврейські взаємини впродовж століть, трагічну долю українського єврейства під час Голокосту. Частина текстів книги - це нариси про історію єврейського мистецтва, літературу, книговидання, архітектуру, становлення та розвиток єврейського театру та кінематографу.
Книга є частиною міжнародного проекту "Holocaust and Tolerance Education in Ukraine", який ініційовано Музеєм "Будинок Анни Франк" та фінансово підтримано Міністерством здоров'я, соціального забезпечення та спорту Королівства Нідерландів. Як відомо, проект триває на теренах України майже три роки. Для Українського центру вивчення історії Голокосту велика честь та відповідальність бути залученим до цього проекту. "Нариси з історії та культури євреїв України" (Упорядники та редактори: Леонід Фінберг та Володимир Любченко. - К. - 2005) - це не перше видання в рамках нашого спільного проекту. Протягом 2002 - 2005 років були опубліковані "Щоденник Анни Франк". - К. - 2003; Словник - довідник термінів "Голокост в Україні (1941-1944). - К. - 2003; каталог виставки "Єврейські діти України - жертви Голокосту". - К. - 2004.

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top