Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ISSUE № 1(14) (2016)

 

 

ЗМІСТ / CONTENTS

ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS

ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES 

Максим Гон, Наталія Івчик
Жінки в час Голокосту: долі, поведінка та гендерні (не)рівності 
Maksym Gon, Nataliia Ivchyk 
Women in the Holocaust: Fates, Conduct and Gender (In)Equalities 

Іван Монолатій
«Коломия без жидів»: Дилеми поведінки «страхітливо нормальних людей» через призму літератури та ЗМІ 
Ivan Monolatii 
“Kolomyia without the Jews”: Behavior Dilemmas of the “Terribly Normal People” through the Prism of Literature and Media 

Роман Шляхтич
Участь місцевої допоміжної поліції у Голокості на Криворіжжі (1941-1942 рр.) 
Roman Shliakhtyсh 
Participation of the Local Auxiliary Police in the Holocaust in the Region of Kryvyi Rih, 1941–1942 

РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS 

Ольга Колесник
Tryczyk, Miros?aw. Miasta ?mierci: s?siedzkie pogromy ?yd?w. – Warszawa: Wydawnictwo RM, 2015. – 460 s. 

Штефан Петке
Feferman, Kiril. The Holocaust in the Crimea and the North Caucasus. – Jerusalem: Yad Vashem, 2016. – 540 pp. 

Григорій Стариков
Дімент, Майкл. Самотній вигнанець. Щоденник про Свинюхи та гетто в Локачах / За ред. Ш. Ягалома (Дімента). – К.: Укр центр вивч. історії Голокосту, 2016. – 200 с. 

Енцо Траверсо
Snyder, Timothy. Black Earth. The Holocaust as History and Warning. – New York: Tim Duggan Books, 2015. – 480 p. (Укр. вид.: Снайдер, Тімоті. Чорна земля. Голокост як історія і застереження. – К.: Медуза, 2017. – 400 с.) 

ХРОНІКА
EVENTS 

Антон Вейс-Вендт
Міжнародна наукова конференція «Роми і транскордонні міграції у Європі від XVIII століття до завершення Другої світової війни та у повоєнний час» (Осло, 22 вересня 2016 р.) 

Петро Долганов
Конференція «Політика вшанування пам’яті жертв геноцидів та масових убивств» (Рівне, 19–20 травня 2016 р.) 

Тетяна Пастушенко
Осмислюючи і пам’ятаючи геноцид: три наукові події вересня 2016 у Києві (симпозіум «Бабин Яр. Вшанування пам’яті» (26–28 вересня) та наукові конференції «Суперечливі спогади про складне минуле. Східна Європа крізь призму історичних подій ХХ століття» (30 вересня – 2 жовтня) і «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація» (4 жовтня)). 

SUMMARIES 

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ 
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS 

АВТОРАМ 
FOR CONTRIBUTORS 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top