Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ISSUE № 1(15) (2017)

 

 

ЗМІСТ / CONTENTS

ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS

ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES 

Карел Беркгоф
«Трупи у яру належали жінкам, чоловікам та дітям»: письмові свідчення 1941 року про вбивство у Бабиному Яру 
Karel C. Berkhoff 
'The Corpses in the Ravine Were Women, Men, and Children': Written Testimonies from 1941 on the Babyn Yar Massacre 

Тетяна Бородіна
Стратегії поведінки місцевого населення Полтавщини під час Голокосту (1941–1943) 
Tetiana Borodina 
Behavioral strategies of the local population in the Poltava region during the Holocaust, 1941-43. 

Філіп Бусау
«Ніхто не забутий»? Пам’ять про геноцид ромів у Білорусі 
Filip Busau 
„No one is forgotten?“ Remembering the Roma genocide in Belarus 

Олеся Ісаюк
«Кров Макавеїв» і «циганська скрипка в угорській пушті»: геноцид євреїв і ромів у спогадах членів ОУН, ув’язнених у Аушвіці 
Olesia Isaiuk 
“Maccabees’ blood” and “Gypsy violin in Hungarian steppe”: Genocide of Jews and Roma in the memoirs of OUN members imprisoned in Auschwitz 

РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS 

Леонід Коган
Steffler, Reinhard. Die deutsche Feuerwehr und ihre Helfer als Teil der Etappensicherung in der Ukraine 1941 bis 1943. – Dessau: Machtwortverlag, 2017. – 222 s. 

Роман Михальчук
Бердз, Джеффрі. Голокост у Рівному: масове вбивство в Сосонках, листопад 1941 р. / Пер. з англ. Д. Аладька. – Рівне: Волинські обереги, 2017. – 168 с. 

Владимир Солонарь
Geissbühler, Simon (ed.). Romania and the Holocaust. Events – Contexts – Aftermath. – Stuttgart: Ibidem-Verlag, 2016. – 274 p. 

ХРОНІКА
EVENTS 

Вольга Барташ
Научная конференция «Поледствия геноцида ромов. Семьи как трансляторы опыта и памяти» (Tracing the Legacies of the Roma Genocide. Families as Transmitters of Experience and Memory), 20–21 сентября 2017 г., Прага 

IN MEMORIAM 

Пам’яті Ніколая Бессонова (1962-2017) 


SUMMARIES 

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ 
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS 

АВТОРАМ 
FOR CONTRIBUTORS 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top