Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ISSUE № 1(16) (2018)

 

 

ЗМІСТ / CONTENTS

ТИТУЛЬНА СТОРІНКА
TITLE PAGE

ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS

ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES 

Сергій Бурлака
Доля єврейських дітей Білої Церкви під час нацистської окупації 
Sergiy Burlaka 
The Fate of Jewish Children in Bila Tserkva during the Nazi Occupation 

Анна Вилеґала
Втрачений світ: життя та загибель сільських євреїв Галичини у сучасних свідченнях українських очевидців 
Anna Wylegala 
The Lost World: Life and Death of the Galician Village Jews in the Testimonies of the Late Ukrainian Witnesses 

Микола Тімков
Ідеї, приховані цифрами. Австрійська імперська демографічна статистика і становлення расової теорії як «наукової» передумови Голокосту 
Mykola Timkov 
Figures concealing ideas. Austrian Imperial Demographic Statistics and the Rise of Racial Theory as a “Scientific” Precondition for the Holocaust 

Ірина Яворська
«Ніхто не зрадів нашому поверненню…». Соціальна адаптація єврейської громади Буковини після подій Голокосту 
Iryna Yavorska 
“No-one was happy that we returned…” Social Adaptation of the Bukovynian Jewish Community after the Holocaust 

РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS 

Пітер Едміренд
Finkel, Evgeny. Ordinary Jews. Choice and Survival during the Holocaust. – Princeton, NJ: Princeton University Press, 2017. – 296 p. 

Юрген Маттеус
Struve, Kai. Deutsche Herrschaft, ukrainischer Nationalismus, antijudische Gewalt: Der Sommer 1941 in der Westukraine. – Berlin/Boston: De Gruyter Oldenbourg, 2015. – 739 p. 

Томас Кюне
Bartov, Omer. Anatomy of a Genocide: The Life and Death of a Town Called Buczacz. – New York-London-Toronto-Sydney: Simon & Schuster, 2018. – 416 p. 

IN MEMORIAM
Орел Бейлінсон 
Пам’яті Олександра Прусіна (1955-2018) 

SUMMARIES 

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ 
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS 

АВТОРАМ 
FOR CONTRIBUTORS 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top