Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

insidethegatesУ травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

Далі традиційно кілька відгуків від безпосередніх учасниць та учасників проєкту.

«Мені сподобалося те, що ми вільні і ми можемо доносити свою думку іншим як хочемо, проводити виставку як хочемо; ще сподобалось що ми спокійно можем спілкуватись з відвідувачами і те, що вони також вільно можуть висловити свою думку. Це хороший досвід і приклад боротьби колись та тепер. Я могла акцентувати увагу на багатьох моментах 11 історій, кожен раз мені це давалося зовсім по-різному.  Ця виставка навчила мене бути більш відкритою, комунікувати, сприймати себе такою, якою я є.» (Катя, гід)

«Від мене порада майбутнім гідам - перед тим як проводити виставку, проговоріть це у своєму дружньому колективі, допомагайте один одному, адже в кожного з нас є свої межі та бар‘єри, не бійтеся покластися і довіритися іншому, цього навчила мене виставка «(Не)дитячі історії».» (Артем, гід)

«Мені як гіду на виставки «(Не)дитячі історії» сподобалось те, що я … можу сидіти як хочу, говорити про ці історії, як їх я відчуваю і те, що ми проводимо цю виставку для нашим однолітків, які постійно перепитували чому цих історій немає у підручнику, аналізували і порівнювали із сучасними подіями, і часто ми все ж чули, що і зараз існують стереотипи, упередження, пропаганда, мова ворожнечі між підлітками, які є досить вразливі й ці моменти можуть впливати на наше життя. Це є викликом для сьогодення.» (Антон, гід)

«До цього я ніколи відкрито не проявляла своєї позиції стосовно проблематики виставки, я гадала дійсно, що наше суспільство пережило ці події, але ні. Ми маємо вивчати ці уроки історії, історії звичайних простих людей, які демонстрували силу духу, відвагу, терпимість - коли для неї напевно місця не було.» (Соня, гід)

«Досвід та спілкування отриманий дійсно неоціненний. … Зрозуміли ми точно одне, коли ми зустрічали громаду з міста Дюссельдорфа, що і дорослим потрібно та є необхідно чути ці історії з наших вуст. Вони проникались, співчували. Мої батьки, які постійно мужні та десь стримані, відчули страх тих подій, які прожили герої нашої виставки, але це їх надихнуло і мотивує допомагати ще більше боротися за наше майбутнє.» (Саша і Тимур, гіди)

Ми щиро вдячні чернівецьким колегам, гідам виставки, за таку натхненну роботу. А з початком нового навчального року сподіваємося на продовження співпраці з навчальними закладами інших міст. Звертайтеся!

Нагадаємо, що проєкт і виставка «(Не)Дитячі історії» створені Українським центром вивчення історії Голокосту й тривають завдяки міжнародному проєкту «Слідами пам’яті ІІ» єврейської громади Дюссельдорфа. 

[Сайт школи та фотогалерея]

Останні Новини

Дивитися всі

Top