Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Освітній семінар-школа з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України, 2013

Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Музеєм "Яд Вашем" (Єрусалим) та за підтримки Євро-азійського єврейського конгресу провели 30 червня - 5 липня 2013 р. щорічний освітній семінар для вчителів історії та гуманітарних дисциплін. Цього року вчителі з усієї України, а також Молдови та Білорусі зустрілися у місті Полтава. Крім того, цьогорічні учасники могли випробувати на собі певний експеримент: у 2013, вперше, щорічний семінар УЦВІГ тривав шість днів, тобто більш як вдвічі довше, ніж зазвичай. 
В таких умовах звичайний набір тем до розгляду було розширено, зокрема, поглибленими дискусіями щодо природи тоталітаризму та витоків нацистської ідеології, її особливостей; більш детальним оглядом особливостей історії Голокосту в Україні та інших країнах Європи; дискусією щодо форм єврейського опору; обговоренням долі неєврейських жертв нацизму. Також значно розширеним був практично-методичний блок занять, що включав в себе, наприклад, поглиблений курс щодо роботи з відео-джерелами та майстер-клас щодо збору та обробки інтерв'ю.
Розібратися у непростих питаннях учасникам допомагали лектори з УЦВІГ, а також гостьові лектори та методисти з Єрусалима, Києва, Полтави, Рівного, Гадяча та Харкова.

[Відгуки]

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top