Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Открытие выставки "Анна Франк - урок истории" в Николаеве

4 декабря 2006 года в музее "Подпольно-партизанское движение на Николаевщине в годы Великой Отечественной войны. 1941-1944 гг." открылась выставка "Анна Франк - урок истории". Организаторы выставки: Еврейский фонд Украины, Украинский центр изучения истории Холокоста, Николаевское общество еврейской культуры, Дом Анны Франк (Нидерланды). Неслучайно эта выставка представлена в музее подпольно-партизанского движения. В 2005 году музей занял второе место во Всеукраинском конкурсе "Холокост - осмысление трагедии", который проходил в Киеве в рамках национальной программы "Толерантность и межнациональное согласие". 
В содружестве с обществом еврейской культуры в музее реализуется просветительская программа "Музейные модели толерантности в контексте Холокоста". Один из музейных уроков этой программы называется "Дневник Анны Франк". Такой урок исторической памяти формирует у детей и молодежи понятие, что трагедия Холокоста не имеет национальных границ. Об этом необходимо помнить, чтобы не допустить повторения геноцида. Чтобы никакая другая девочка Анна Франк любой национальности не погибла от проявлений расизма и дискриминации. На открытие выставки пришли учащиеся юридического лицея, юные экскурсоводы выставки - ученики школ города, преподаватели истории, представители областного совета национальностей, Николаевского общества еврейской культуры, краеведы, журналисты. Перед собравшимися выступили заместитель начальника управления внутренней политики Николаевской облгосадминистрации Ю.И. Ицковский, председатель Николаевского общества еврейской культуры М.Д. Гольденберг, заместитель начальника областного управления культуры С.В. Иванов. В исполнении студентов Николаевского высшего училища культуры прозвучала литературно-театрализованная композиция "Дети Холокоста". Лазерный видеопоказ сюжетов из хроникального фильма "Огонь Холокоста" усилил эмоциональный настрой аудитории. 
Выставка адресована николаевцам и гостям города. Основная ее аудитория - школьники и студенты. Экскурсоводы - учащиеся школ города.Холокоста на Николаевщине в 1941-1944 гг. Заведующая музеем Л.Б. Ташлай 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top