Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії

"Проект Українські книжки для виховання толерантності"

Одним з викликів сучасності є проблема виховання толерантності в умовах полікультурності Європи і світу. 1995 року резолюцією Генеральної конференції ЮНЕСКО було затверджено Декларацію принципів толерантності, а перше десятиріччя ХХІ ст. проголошено ООН "Міжнародним десятиріччям культури миру і ненасильства в інтересах дітей планети". 
Останні роки помітною стала тенденція до змін не тільки і не стільки змісту гуманітарної освіти, як її методології. Стало зрозуміло, що ефективного формуючого впливу історії, суспільствознавства, права чи інших суспільних дисциплін на особистість підлітка можна досягнути лише переглянувши набір методик і форм роботи, які використовуються. Нові підходи базуються на тому, що самі технології мають бути такими, що активно впливають на дитину, мимоволі формують певні суспільні навички: ділової успішної комунікації, взаємодії у групі, поваги до чужої думки, критичності мислення, толерантності у відносинах… 
Поширенню саме таких технологій навчання має сприяти проект "Українські книжки для виховання толерантності" , що розпочався цього року в Україні. Проект здійснюється за підтримки програми "МАТРА" Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, Дому Анни Франк та Фонду проектів центрально та східноєвропейського книговидавництва. Тривалість проекту три роки. Загальна мета проекту - протидія дискримінації, ксенофобії та антисемітизму, формування толерантності та поваги до інших через пропагування і розповсюдження книжок у системі освіти та для широкого загалу. 

[Презентація проекту]

Останні Новини

Дивитися всі

Top