Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 2007

 

27 січня 2007 року Київська гімназія східних мов разом з Українським центром вивчення історії Голокосту провела Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, що проводиться в багатьох європейських країнах, після рішення ООН в листопаді 2005 року про збереження пам'яті про Голокост, дослідження та викладання цієї теми заради не повторення масових геноцидів в історії людства. 
На Меморіальному дні в гімназії були присутні викладачі та учні шкіл Києва, Білої Церкви та Броварів, також науковці, співробітники Українського центру вивчення історії Голокосту, представники Фонду історичних відеодокументів з Університету Південної Каліфорнії (США). Викладачі та учні підготували та прочитали тексти, уривки зі щоденників, вірші відомих авторів, які думали та писали про трагедію євреїв в роки нацизму. Були прочитані уривки зі щоденників Анни Франк, Давида Рубиновича, Хани Вейман, Паула Фрідмана, лист Віарда Равелінга Володимиру Янкелевичу, тексти та вірші Василя Гроссмана, Іллі Еренбурга, Пауля Целана та інших авторів. Також в рамках Меморіального Дня учасники подивилися фільм Сергія Буковського "Назви ім'я своє", який побудований на спогадах тих, що пережили Катастрофу та мали можливість взяти участь у дискусії з проблем, які пролунали у фільмі. Це була перша в Україні публічна дискусія з приводу фільму "Назви ім'я своє", презентація якого відбулася у Києві в жовтні 2006 року за участі Стівена Спілберга. Для тих хто взяв участь в Міжнародному дні пам'яті Голокосту, він запам'ятався надовго, і, можливо змусив замислитись над цінністю людського життя.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top