Підсумковий семінар в проекті "Захистимо пам'ять" 2019 року
Зібравшись в Києві учасники проекту мали змогу проаналізувати події, які відбулися – дослідницьку, пошукову роботу з учнями, організаційну роботу в місцевій громаді, співпрацю з місцевою владою, проведення церемоній відкриття меморіалів та інших заходів, пов’язаних з увічненням пам’яті про загиблих співгромадян. Колеги розмірковували про подальші перспективи проекту, ділилися ідеями проведення громадських заходів, розповідали про події, які відбулися в проекті на місцевому рівні. До плану семінару традиційно включалися різні види діяльності. Лекція Анатолія Подольського «Сучасні дискусії істориків з проблем дослідження Голокосту в Україні» переросла в цікаву групову роботу і обговорення питань унікальності чи універсальності Голокосту, переваг і недоліків усної історії, проблем існування в Україні історіографічної школи дослідження історії Голокостую. Метою практикумів, які проводили координатори проекту Віталій Бобров та Ольга Педан-Слєпухіна, було зібрати думки про успіхи і недоліки роботи, поради новачкам, найбільш яскраві враження, а головне, як вплинув проект на самих учасників, як вони змогли вплинути на інших людей, пов’язаних з меморіалізацією означених місць, яким буде зворотний вплив і подальший розвиток меморіальної діяльності вчителів, учнів, місцевої громади та влади. В програмі семінару були також перегляд фільмів, відвідання музею Шолом Алейхема та заняття про єврейське мистецтво, особливості єврейської символіки та мотивів, яке провела директорка музею Ірина Клімова. Підводячи підсумки учасники зазначили, що проект змінив свідомість їх самих та їхніх учнів, ставлення до теми Голокосту з боку місцевих мешканців і місцевої влади. Безумовно проект став подією, яка ламала кригу мовчання і несприйняття трагедії, яку не помічали і намагалися замовчувати десятки років.
Текст і фото: Ольга Педан-Слєпухіна
Останні Новини
-
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше] -
Бабин Яр в історії України: як подолати радянську спадщину байдужості
Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, на каналі “Суспільне Культура”, в рамках проєкту «Зв своїми по суті» відбулася дискусія про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941-1943 рр.), тотальне
[Докладніше]
вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру. -
ЗНАТИ І ПАМЯТАТИ Актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни
20 вересня 2024 року в Києві відбувся круглий стіл на тему «Знати і пам’ятати: актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни». Захід відбувся за ініціативи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) і об’єднав представників органів влади, істориків, освітян, культурних діячів та громадські організації для обговорення важливості збереження пам’яті про геноцид ромів і популяризації знань про цю трагедію.
[Докладніше] -
Нова рубрика #ІсторіяФото у соціальній мережі
Український центр вивчення історії Голокосту відкрив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook нову рубрику “Історія_Фото” де ми нагадуємо випускникам проєктів Центру про важливі та яскраві моменти нашої наукової та педагогічної діяльності та збираємо відгуки, рефлексії та спогади учасників цих проєктів різних років.
[Докладніше]