Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії

Політика і пам’ять. Дніпро – Запоріжжя – Одеса – Харків. Від 1990-х до сьогодні / О. Гайдай та ін.; наук. ред. Г. Касьянов. – Львів: ФОП Шумилович, 2018. – 240 с.

insidethegatesЦя книга є спробою критичного аналізу використання історії у неакадемічній сфері, а саме у публічному просторі міст – через пам’ятники, музеї, святкування та ритуали, топоніміку, тематичні ресторани, популярні видання та масмедіа. Автори ставлять питання про те, яке значення мали ті чи ті аспекти минулого для легітимності місцевих еліт, формування громадянського суспільства та осмислення досвіду проживання у містах їхніми мешканцями. 3а допомогою матеріалів кількісних та якісних опитувань, спостережень та аналізу медій автори прагнуть показати складний палімпсест пам’ятей, що не вписується в усталені регіональні стереотипи. 

Видання стало можливим завдяки підтримці Університету Санкт-Галлена (проект «Region, Nation, and Beyond: Transcultural and Interdisciplinary Recon- ceptualization of Ukraine»). 

Також у цьому дослідженні значну увагу авторського колективу приділено вивченню культури пам’яті про жертви Голокосту в центральному і східному регіонах України. Зокрема докладно це питання розглядається на прикладах Дніпра і Харкова, діяльності єврейських громад цих місць і сприйняття такої активності з боку суспільства.

Останні Новини

Дивитися всі

Top