Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії

Праведники народів світу Білорусі

Цього (2004) року нашими білоруськими колегами було видано прекрасну книгу: “Праведники народів світу Білорусі”. Упорядниками цього непересічного в історіографії Голокосту видання стали Інна Герасимова та Аркадій Шульман. Видавництво здійснено за допомоги Міжнародного центру культурних зв’язків Ізраїль-Білорусь, Музею Яд Вашем, Посольства Республіки Білорусь в державі Ізраїль та Союзу білоруських єврейських суспільних організацій та общин.
А тепер перейдемо до власне книги. Сьогодні слово “Голокост” та його значення вже не є секретом, як не є секретом і світлий подвиг людей, які вирішили протистояти безглуздому гітлерівському терору. Будучи неєвреями, вони безкорисно рятували нещасних, даючи євреям надію на життя, на спасіння; підтримуючи віру в людство як таке і в непереможний ідеал Людини. На сьогоднішній день визнано близько 20 000 Праведників, 500 з них є мешканцями Білорусі. Дане видання вміщає історії всіх цих людей, їх імена та прізвища; імена та прізвища врятованих, дати і місця рятування. Крім того, у книзі можна знайти досить великий фото архів, що містить у собі фотокартки героїв та врятованих, а також список білоруських Праведників народів світу у хронологічній послідовності станом на 1 січня 2004 року.
Ця книга є прекрасним виданням. Його метою є увічнення пам’яті про героїв серед майбутніх поколінь. Воно показує, що людина завжди може лишитися людиною, а також те, що людині завжди є що протиставити ненависті. Кожна історія спасіння – це успішне протистояння індивіда злу. І кожна історія варта низького уклону та вічної подяки.

Останні Новини

Дивитися всі

Top