Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Праведники народів світу Білорусі

Цього (2004) року нашими білоруськими колегами було видано прекрасну книгу: “Праведники народів світу Білорусі”. Упорядниками цього непересічного в історіографії Голокосту видання стали Інна Герасимова та Аркадій Шульман. Видавництво здійснено за допомоги Міжнародного центру культурних зв’язків Ізраїль-Білорусь, Музею Яд Вашем, Посольства Республіки Білорусь в державі Ізраїль та Союзу білоруських єврейських суспільних організацій та общин.
А тепер перейдемо до власне книги. Сьогодні слово “Голокост” та його значення вже не є секретом, як не є секретом і світлий подвиг людей, які вирішили протистояти безглуздому гітлерівському терору. Будучи неєвреями, вони безкорисно рятували нещасних, даючи євреям надію на життя, на спасіння; підтримуючи віру в людство як таке і в непереможний ідеал Людини. На сьогоднішній день визнано близько 20 000 Праведників, 500 з них є мешканцями Білорусі. Дане видання вміщає історії всіх цих людей, їх імена та прізвища; імена та прізвища врятованих, дати і місця рятування. Крім того, у книзі можна знайти досить великий фото архів, що містить у собі фотокартки героїв та врятованих, а також список білоруських Праведників народів світу у хронологічній послідовності станом на 1 січня 2004 року.
Ця книга є прекрасним виданням. Його метою є увічнення пам’яті про героїв серед майбутніх поколінь. Воно показує, що людина завжди може лишитися людиною, а також те, що людині завжди є що протиставити ненависті. Кожна історія спасіння – це успішне протистояння індивіда злу. І кожна історія варта низького уклону та вічної подяки.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top