Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобіїАнонс нового проекту 
Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії

Український центр вивчення історії Голокосту радий оголосити про початок нового проекту в сфері протидії антисемітизму, ромофобії, упередженням та ворожнечі.

Цей проект має сприяти поширенню серед вчителів історії та гуманітарних дисциплін українських шкіл методичних рекомендацій та кращих практик з протидії означеним формам ворожнечі. За допомогою вже відомих та нових посібників, готових практичних занять та спеціально розроблених методик, ми обміняємося досвідом з протидії ненависті та упередженням в сучасному українському суспільстві.

Проект має за мету:

 • Розробити та апробувати під час семінарських зустрічей освітні та методичні матеріали з протидії антисемітизму, ксенофобії та ромофобії;
 • Використати в освітній програмі вже набутий досвід УЦВІГу та інших партнерських організацій;

 • Обмінятися досвідом з освітянами, відповідальними за професійну (пере)підготовку вчителів, надати їм необхідні методичні матеріали та літературу, узгодити можливості її використання у роботі;

 • Обговорити програмне та змістовне включення згаданих тем до програм професійної (пере)підготовки вчителів середньої школи;

 • Забезпечити контакти між державними та недержавними організаціями, котрі займаються освітою вчителів, сприяти взаємному обміну досвідом та матеріалами між такими організаціями, проведенню спільних освітніх заходів;

 • Залучити до зустрічей представників ромської та єврейської громад, сприяти встановленню ближчих контактів між різними громадами на місцевому та загальноукраїнському рівні.

Перший етап нового проекту складатиметься з двох семінарів, пройде у Києві попередньо у вересні та жовтні 2016 року. До участі буде запрошено методистів історії та суспільних дисциплін обласних інститутів післядипломної освіти (перший семінар, один представник від кожного ІППО) та методистів з міських департаментів освіти обласних центрів країни (другий семінар, один представник від кожного обласного центру).

На другому етапі протягом 2016-2017 рр. учасники обох семінарів зможуть за підтримки УЦВІГ замовити проведення подібних заходів для вчителів своєї області/ свого міста.

Втілення проекту та семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє» (Stiftung „Erinnerung, Verantwortung, Zukunkft“ - http://www.stiftung-evz.de ).

Реєстрація учасників перших двох семінарів розпочнеться після 15 серпня 2016 року, про що буде повідомлено окремо на веб-сайті та у Фейсбук-групі Українського центру вивчення історії Голокосту.

Щиро чекаємо на перші зустрічі з колегами та сподіваємося на зацікавленість майбутніх учасників проекту!

Останні Новини

 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
 • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

  17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

  [Докладніше]
 • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

  Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top