Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам’ять

Програма щорічного тижневого семінару-школи  робить акцент на розгляді конкретних історичних подій Голокосту, інтегрування теми в контекст загальноєвропейської і світової історії, а також методичному супроводі викладання історії Голокосту в навчальних закладах. Програма наголошує на міждисциплінарному підході до вивчення теми та міжпредметному підході у навчанні про історію Голокосту. В процесі навчання буде розглянуто державну політику пам’яті в різні періоди історії, а також надано конкретні методичні рекомендації щодо викладання і комеморативних практик зі вшанування пам’яті жертв Голокосту. Акцент на міжпредметності та різновікових підходах до навчання значно розширює можливості використання матеріалів курсу. 

Щороку окрему увагу приділяють спеціальним аспектам теми, наприклад: інші акти геноциду під час Другої світової війни, інші випадки геноциду у ХХ столітті, особливості жіночих історій, використання усної історії, проблематика прав людини у сьогоденні, психологічні аспекти викладання і навчання про історію Голокосту тощо.

Проект здійснюється у співпраці з Міжнародною школою вивчення Голокосту при Меморіалі «Яд Вашем» (Єрусалим) і за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України, Київ) та посольства Держави Ізраїль в Україні.

 

Останні Новини

  • Міжнародний партнерський форум в Меморіалі «Яд Вашем» 13-15 березня, 2023 року

    Український центр вивчення Історії Голокосту є частиною великої та дружньої спільноти державних і громадських організацій, які впроваджують підходи Яд Вашем (Yad Vashem) у дослідницьку, викладацьку, методичну роботу. Міжнародний Партнерський Форум «Moving Forward, Together» (The 2023 Yad Vashem Partner Forum), організований  Мжнародною школою вивчення Голокосту Меморіалу «Яд Вашем», вкотре засвідчив важливість міжнародної співпраці та підтримки, об’єднавши представниць і представників 55 країн. В умовах повномасштабної війни росії проти України учасниці і учасники Форуму висловили щиру підтримку УЦВІГу у боротьбі з дискримінацією та ксенофобією, породженими злочинною війною та порушенням прав людини зі сторони російських окупантів. 

    [Докладніше]
  • Подання робіт на Конкурс «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського

    Шановні колеги та колежанки! На нашу адресу прийшло понад 50 заявок на участь у щорічному конкурсі дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського. 
    Нагадуємо, що виконані роботи відправляються в електронному!!! і роздрукованому вигляді на адресу Центру до 10 квітня 2023 року включно. Для художніх робіт це означає фото або скан високої якості. Робота вважається отриманою лише після письмового підтвердження про це з боку Організатора. 

    [Докладніше]
  • Друга світова війна на мапі України

    У Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували унікальний та вкрай важливий проєкт- створили електронно-картографічний проєкт «Друга світова на мапі України»

    [Докладніше]
  • Форум часопису "Україна Модерна": "Голокост в Україні"

    Міжнародний інтелектуальний часопис «Україна Модерна» у 2023 році готує спеціальний випуск журналу: «Форум "Голокост в Україні: як (не)пишуть історію злочину".

    [Докладніше]
  • Заходи в рамках міжнародного проєкту «Мережа пам’яті» в краєзнавчому музеї м. Охтирка

    20 лютого у музеї гостинно відкрив свої двері кіноклуб "DOCUпанорама". Глядачами були представники єврейської громади міста, охтирчани. До перегляду було запропоновано фільм "Безголосся" режисерок Анни Малахової та Анни Дорожко, історичний консультант проєкту - Андрій Усач. Цей фільм про Голокост і про культуру пам'яті. Голоси з минулого і сучасного розповідають про події Голокосту в Турці. Це фільм про трагедію євреїв і українців - Праведників світу. Модератор кіноклубу Людмила Міщенко наголосила на важливості збору свідчень, фіксації подій про Голокост на Охтирщині. Фільм не залишив нікого байдужим. Тривало довге обговорення. 

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top