Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Співпраця з Музеєм історії та культури євреїв Буковини

insidethegates9 червня 2023 року в Чернівцях Центр професійного розвитку педагогічних працівників  на базі Музею історії та культури євреїв Буковини організував зустріч вчителів історії та учнів міських ЗЗСО з директором Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським «Пам’ять про Голокост в умовах війни. Тенденції та виклики для українського суспільства». 
Особливо актуальною ця тема звучить в умовах війни та повномасштабного вторгнення росії в Україну. Тому під час заходу активно обговорювались питання щодо геноциду, воєнних злочинів і злочинів проти людяності, та проводились історичні паралелі між двома війнами – ІІ світовою та сучасною російсько-українською. Тож спільно вирішували, як гідно прийняти один з найважливіших викликів для суспільства в цілому, та вчителів історії зокрема: зберігати пам’ять, вшановувати героїв та жертв жахливих трагічних воєн, щоб не допустити повторення.

Докладно про зустріч

Останні Новини

 • До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

  25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим  подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.

  [Докладніше]
 • Новини виставки (Не)дитячі історії

  Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.

  [Докладніше]
 • Острожець: життя та загибель єврейської громади

  Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.

  [Докладніше]
 • «Музеї: Переосмислення». Початок проєкту

  17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.

  [Докладніше]
 • Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель

  Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top