Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

"Сталінський режим є співвідповідальним за Голокост" Інтерв’ю на Cуспільному Культура

У випуску програми "Культурний інстинкт" на Суспільному телебаченні (Суспільне. Культура), керівник УЦВІГ, кандидат історичних наук Анатолій Подольський дав інтерв’ю журналістці та телеведучій Софії Черляк. Мова йшла  про проблемми фальсифікації, використання історичного  минулого для антиукраїнських політичних цілей з боку нашого ворога росії під час сучасної війни. Спектр питань, під час інтерв’ю був доволі широким і торкався проблеми витоків антисемітизму, чому сталінський режим був співвідповідальним за Голокост та як сьогодні російська пропаганда інструменталізує історію євреїв України. 

Під час інтерв’ю Анатолій Подольський звернув увагу на той факт, що долі українців і євреїв в часи комуністичної диктатури в минулому столітті були схожими, обидва народи були бездержавними і потерпали і в період сталінізму і в часи Другої світової війни. Говорячи про сьогоднішню радикальну українофобію злочинного російського путінського режиму, вчений провів історичні паралелі з політикою державного антисемітизму в часи нацистської Німеччини. Загалом в інтерв’ю було підкреслено, що ксенофобія та дискримінація були абсолютно притаманні всім тоталітарним режимам минулого століття. А. Подольський зауважив: «сьогоднішній путінський режим в Росії вбирає в себе найгірші антилюдські риси як сталінізму так і гітлеризму»

[Відеозапис інтерв’ю]

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top