Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

"Сталінський режим є співвідповідальним за Голокост" Інтерв’ю на Cуспільному Культура

У випуску програми "Культурний інстинкт" на Суспільному телебаченні (Суспільне. Культура), керівник УЦВІГ, кандидат історичних наук Анатолій Подольський дав інтерв’ю журналістці та телеведучій Софії Черляк. Мова йшла  про проблемми фальсифікації, використання історичного  минулого для антиукраїнських політичних цілей з боку нашого ворога росії під час сучасної війни. Спектр питань, під час інтерв’ю був доволі широким і торкався проблеми витоків антисемітизму, чому сталінський режим був співвідповідальним за Голокост та як сьогодні російська пропаганда інструменталізує історію євреїв України. 

Під час інтерв’ю Анатолій Подольський звернув увагу на той факт, що долі українців і євреїв в часи комуністичної диктатури в минулому столітті були схожими, обидва народи були бездержавними і потерпали і в період сталінізму і в часи Другої світової війни. Говорячи про сьогоднішню радикальну українофобію злочинного російського путінського режиму, вчений провів історичні паралелі з політикою державного антисемітизму в часи нацистської Німеччини. Загалом в інтерв’ю було підкреслено, що ксенофобія та дискримінація були абсолютно притаманні всім тоталітарним режимам минулого століття. А. Подольський зауважив: «сьогоднішній путінський режим в Росії вбирає в себе найгірші антилюдські риси як сталінізму так і гітлеризму»

[Відеозапис інтерв’ю]

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top