Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Центр досліджень Голокосту при Інституті сучасної історії (Мюнхен) оголошує відкриття конкурсу на отримання стипендій.

Центр досліджень Голокосту при Інституті сучасної історії пропонує два гранти для наукового стажування в Мюнхені терміном до 4-х місяців кожне протягом 2014 року. Пропоновані стипендії надаються дослідникам з метою підтримати та активізувати вивчення історії Голокосту вченими з різних країн. Програма розрахована як на вже досвідчених істориків, так і на тих, що починають кар’єру. Ми зацікавлені у зміцненні міжнародних зв’язків, тому запрошуємо подавати заявки з різних країн Європи та інших частин світу. Умовою для отримання стипендії є спрямованість наукового інтересу заявника на історію Голокосту. 
       Заявники мають обґрунтувати необхідність перебування у Центрі та пояснити, які саме колекції архіву Інституту сучасної історії (а також, можливо, інших архівів Німеччини) дотичні до теми їхнього дослідження. Від стипендіатів очікують, що вони візьмуть активну участь у заходах та наукових дискусіях Центру, а також презентують власне дослідження. 
       Центр надає у розпорядження стипендіата робоче місце з комп’ютером та телефоном, та можливість використання ксерокса. Розмір стипендії залежить від академічного ступеня заявника (від 2000 євро для аспірантів/докторантів до 3500 євро для тих, хто здійснює постдокторське дослідження); буде також відшкодована вартість подорожі до Мюнхену та у зворотній бік. Одержання візи, сплата за житло та медичне страхування є відповідальністю одержувача стипендії. 
       Заявки – німецькою або англійською мовами – просимо надіслати до 15 грудня 2013 р. Вони мають містити: 
- Пояснювальний лист з обґрунтуванням необхідності отримання стипендії; 
- Дослідний проект (максимум 5 сторінок); 
- Резюме з переліком публікацій заявника; 
- Дві рекомендації. 
       За додатковими роз’ясненнями прохання звертатися до: 
Dr. Andrea Lo"w 
Center for Holocaust Studies at the Institute of Contemporary History 
Leonrodstr. 46 b 
80636 Munich 
GERMANY 
loew@ifz-muenchen.de 
+49-552790710

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top